'
Temat dniaWolne miejsca w ŚDS Cerekiew Gmina DrwiniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!
Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie

Kolejne pieniądze z programu Easmus dla SOSWDrukuj

Kolejne pieniądze z programu Easmus dla SOSW

Blisko 250 tysięcy złotych z programu Erasmus + otrzyma Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego. Projekt pn. „Z bryłką soli poznajemy Stary Ląd” został zatwierdzony do realizacji. Wniosek uzyskał bardzo wysokie noty - 92 na 100 możliwych punktów.


Efektywność nauki wzrasta, kiedy uczniowie mają możliwość bezpośredniego doświadczania, działania, obserwowania, wymiany doświadczeń, rozwiązywania problemów, nawiązywania kontaktów społecznych w szeroko rozumianej rzeczywistości. Dlatego od lat piszę projekty, dzięki którym uczniowie wyjeżdżają do Niemiec, Rumunii, Czech, Grecji i na Litwę. Tym razem będzie jeszcze Portugalia i Turcja - mówi Teresa Jaszczyńska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni.


Bochnia od wieków kojarzy się z solą. To tutaj znajduje się najstarsza kopalnia w Polsce, wpisana na listę UNESCO. Nic dziwnego, że właśnie ten minerał stał się tematem przewodnim projektu. Uczniowie będą poznawali dawne i współczesne technologie wydobycia soli w Polsce oraz krajach partnerskich. Ponadto będą się uczyć podstawowych zwrotów językowych krajów partnerskich oraz kultury i zwyczajów regionu.

Będziemy poszukiwać to, co nas łączy i pozwala na lepsze zrozumienie - dodaje Teresa Jaszczyńska.

Projekt został napisany na podstawie potrzeb edukacyjnych uczniów z niepełnosprawnością intelektualną oraz współistniejącymi chorobami. Realizacja jest szansą rozwijania i wzmacniania wybranych kompetencji kluczowych z uwzględnieniem dotychczasowego doświadczenia uczniów, zdobytego na zagranicznych wyjazdach do zagranicznych, partnerskich szkół.

Uczniowie ze szkoły podstawowej wezmą udział w mobilności do Turcji i Grecji, zaś uczniowie ze szkoły ponadpodstawowej odwiedzą Rumunię i Portugalię.
*
W ostatnich dwóch latach szkoła realizowała trzy projekty z programu POWER oraz jeden z Polsko - Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Uczniowie brali udział w bezpłatnych wyjazdach do Grecji, Czech, Rumunii i na Litwę. W nadchodzącym roku szkolnym pojadą także do Turcji i Portugalii. Łącznie na mobilności Ośrodek pozyskał ponad pół miliona złotych.


(info:powiatbocheński/fot:SOSW Bochnia)


Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.