'
Temat dniaWolne miejsca w ŚDS Cerekiew Gmina DrwiniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!
Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie

Jednostki OSP z powiatu otrzymały promesyDrukuj

Jednostki OSP z powiatu otrzymały promesy

Zarząd Powiatu w Bochni z Adamem Kortą Starostą Bocheńskim na czele wręczyli przedstawicielom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu bocheńskiego promesy na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Wsparcie trafiło do 29 jednostek OSP. Wartość promes wyniosła 65 tys. zł.


Ochotnicze Straże Pożarne to przykład bezinteresownej służby, która rodzi się z chęci pomagania innym. Dziękujemy za zaangażowanie w pomoc innym oraz za ciągłą gotowość i służbę - mówił Adam Korta, starosta bocheński.

W ramach dofinansowania jednostki zakupią sprzęt ratowniczo-gaśniczy m.in. detektor wielogazowy, motopompę szlamową, wentylator oddymiający, zestaw PSR 1, oświetlenie samochodu, ubrania specjalne, hełmy i węże strażackie. Nowe wyposażenie w znacznym stopniu ułatwi działania ratownicze jednostek oraz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców ziemi bocheńskiej.

W tym roku wsparcie trafi do druhów z następujących jednostek: Zbydniów, Królówka, Wola Drwińska, Żegocina, Rozdziele, Bełdno, Bytomsko, Jodłówka, Bessów, Ispina, Kolanów, Wola, Nieszkowska, Lipnica Murowana, Damienice, Krzeczów, Łapanów, Stanisławice, Tarnawa, Chodenice, Borek, Ostrów Królewski, Łazy, Okulice, Bratucice, Rzezawa, Łąkta Górna, Siedlec, Proszówki.

Powiat bocheński wspiera strażaków – ochotników od 13 lat. W tym czasie jednostki OSP otrzymały sprzęt za ponad milion złotych.

W piątkowej uroczystości udział wziął Zarząd Powiatu w składzie Adam Korta Starosta, Ryszard Drożdżak - Wicestarosta oraz Rafał Rudka, Marek Rudnik i Jerzy Błoniarz - członkowie zarządu.


(info/fot:powiatbocheński/MM)


Zdjęcia

  • dsc_8250_t1.jpg
  • dsc_8257_t1.jpg
  • dot_osp_0722_t1.jpg

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.