'
Temat dniaWolne miejsca w ŚDS Cerekiew Gmina DrwiniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!
Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie

Laureaci 20. edycji konkursu Sołtys RokuDrukuj

Laureaci 20. edycji konkursu Sołtys Roku

Tytuł Sołtysa Seniora otrzymał Józef Szczygieł, który od 48 lat pełni tę funkcję w Grobli w woj. małopolskim.
W Senacie 13 lipca 2022 r. wręczono nagrody laureatom 20. edycji konkursu „Sołtys Roku”, organizowanego przez redakcję „Gazety Sołeckiej” i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Jego celem jest promowanie najbardziej aktywnych sołtysów, którzy pracują na rzecz lokalnej społeczności.


Uroczystość poprzedziła konferencja „25 lat odnowy wsi w Polsce”, przygotowana przez komisje: Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej we współpracy z organizatorami konkursu.

Podsumowując tegoroczną, jubileuszową, edycję konkursu „Sołtys Roku”, redaktor naczelny „Gazety Sołeckiej” Ryszard Jałoszyński poinformował, że w ciągu 20 lat wyróżnionych zostało 233 sołtysów. Najwięcej z województw: wielkopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki podziękował sołtysom za ich zaangażowanie i osiągnięcia, oceniając, że są „solą tej ziemi”, a ich działalność jest bezcenna. W imieniu Senatu podziękował również mieszkańcom wsi za to, że „obok mieszkańców dużych miast otworzyli swoje domy i serca dla nieszczęśliwych uchodźców z Ukrainy”. Marszałek Senatu życzył laureatom zdrowia, siły, satysfakcji z pracy i wsparcia mieszkańców w ich codziennej działalności, wskazując na nowe wyzwania, przed jakimi stoi polska wieś.

Staramy się jak umiemy, jak możemy, jak potrafimy, tyle - ile mamy energii, żeby służyć naszym mieszkańcom. Ale tyle sołtys może, co wieś pomoże - oświadczyła w imieniu laureatów konkursu sołtyska Wólki Kozodawskiej Joanna Morawska.

Tytuł Sołtysa Roku 2021 zdobyli: Sylwester Kasprzak z Kawęczyna w woj. wielkopolskim, Hubert Kurpiela ze Strzeleczek w woj. opolskim, Wiesława Lisiak z Kociałkowej Górki w woj. wielkopolskim, Joanna Morawska z Wólki Kozodawskiej w woj. mazowieckim, Piotr Niestatek z Krotoszyna w woj. kujawsko-pomorskim, Przemysław Piech z Bartążka w woj. warmińsko-mazurskim, Józef Szczupak z Zakrzowa w woj. małopolskim, Władysław Świątek z Czekaja w woj. podkarpackim, Alicja Zawadzka z Gródka w woj. lubelskim.

Tytuły Sołtysów Seniorów otrzymali Stanisław Kalista – od 49 lat sołtys w Bukówce w woj. świętokrzyskim i Józef Szczygieł, który od 48 lat pełni tę funkcję w Grobli w woj. małopolskim.

Kandydaturę sołtysa Józefa Szczygła do konkursu zgłosił radny z Grobli Mikołaj Lany, który przypomina, że Kapituła konkursu doceniła blisko 50 letni dorobek Józefa Szczygła i uhonorowała tytułem „Sołtys Roku Senior”.

W imieniu Czytelników GROBLA.net sołtysowi Józefowi składamy serdeczne gratulacje!
(Zdjęcia nr 2,3,4 w galerii nadesłane przez M.Lany)


(Opracowanie na podstawie: Senat RP)


Zdjęcia

  • zrzut_ekranu_2022-07-15_093309_t1.jpg
  • img_6182_t1.jpg
  • img_6172_t1.jpg
  • img_6173_t1.jpg
  • 7m300037_t1.jpg

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.