'
Temat dniaInwestycje Powiatu Bocheńskiego wyróżnione w konkursie Modernizacja Roku Powiat BocheńskiNa Proszowskiej powstanie Dom Sąsiedzki Gmina DrwiniaTrwa rekrutacja do Dziennego Domu Senior+ w Woli Drwińskiej
Bezpieczeństwo publiczneELEKTRYZUJĄCE USTALENIA NIK W SPRAWIE ELEKTRYCZNEJ IZERY

Absolutorium dla wójta Jana PająkaDrukuj

Absolutorium dla wójta Jana Pająka

Podczas sesji Rady Gminy Drwinia w dniu 30 czerwca Radni dyskutowali o Raporcie o Stanie Gminy Drwinia i zadecydowali o udzieleniu absolutorium oraz wotum zaufania wójtowi Janowi Pająkowi.


Raport o Stanie Gminy Drwinia:

2021 rok był dosyć optymistyczny. Początkowo budżet zakładał deficyt finansowy, jednak Gmina zakończyła rok z ponad 10-milionową nadwyżką. Gmina Drwinia nie zaciągnęła nowych kredytów ani niewyemitowana obligacji.

W 2021 urodziło się w gminie 54 dzieci w tym 25 dziewczynek i 29 chłopców a zmarło 80 osób w tym: 33 kobiety i 47 mężczyzn.

Na koniec roku 2021 Gminę Drwinia zamieszkiwało 6431 osób. 

Radni po zapoznaniu się z opiniami: Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Komisji Rewizyjnej zadecydowali o udzieleniu wójtowi wotum zaufania oraz absolutorium za rok 2021.

„(…) Serdecznie dziękuję, za udzielone wotum zaufania oraz absolutorium ale pragnę podkreślić, iż jest to wynik naszej wspólnej pracy na rzecz Mieszkańców, tzn: Radnych, Pracowników Gminy oraz mojej. Dziękuję zwłaszcza Pracownikom za dobrą i odpowiedzialną pracę Radnym oraz Sołtysom ale również Mieszkańcom za wyrozumiałość i życzliwość (...)” - mówił wójt Jan Pająk.


(info/foto:UG_Drwinia)


Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.