'
Temat dniaW piątek zamień samochód na rower Województwo MałopolskieWYBORY 2023: SEJM, SENAT Powiat BocheńskiRenata Cholewa z Majkowic Sołtysem Roku 2022
Gmina DrwiniaPrawo i słabość do łamania prawa 

Nie lipa z Bieńkowic, lecz dąb z ŁodziDrukuj

Nie lipa z Bieńkowic, lecz dąb z Łodzi

DĄB FABRYKANT Z ŁODZI ZOSTAŁ DRZEWEM ROKU 2022!
Tegoroczną edycję konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja wygrał Dąb Fabrykant z Łodzi zdobywając 5559 głosów internautów! 


To jedno z najbardziej oryginalnych drzew w Polsce i wizytówka miasta. Jeden z jego konarów ma esowaty kształt i długość ponad 20 metrów, co robi niesamowite wrażenie na przechodniach. Wiosną każdego roku przyciąga do siebie tłumy ludzi chcących oglądać jego majestat zatopiony w morzu błękitnych kwiatów śnieżników i cebulic.

W lutym 2023 roku Dąb Fabrykant będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym plebiscycie Europejskie Drzewo Roku!

Przez cały czerwiec trwało głosowanie internautów na Drzewo Roku 2022. O ten zaszczytny tytuł walczyło 16 drzew z całej Polski, które znalazły się w finale konkursu Klubu Gaja. Ostatecznie pewnie zwyciężył 180-letni Dąb Fabrykant z Łodzi uzyskując 5559 głosów internautów. Niewiele mniej, bo 4538 głosów zdobyła Strażniczka Miłosnej Historii z Bieńkowic w woj. małopolskim,  dzięki czemu zajęła drugie miejsce.

Jako trzecia na podium znalazła się Lipa prof. Szafera w Broniszewie w woj. podkarpackim z sumą 1393 głosy. Podczas głosowania internauci oddali 20 801 ważnych głosów. Na stronie plebiscytu www.drzeworoku.pl odnotowano ponad 100 tysięcy odsłon. 

Więcej>>>


Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.