'
Temat dniaWolne miejsca w ŚDS Cerekiew Gmina DrwiniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!
Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie

Drwinia - będzie budowany ostatni etap ścieżki pieszo - rowerowejDrukuj

Drwinia - będzie budowany ostatni etap ścieżki pieszo - rowerowej

19 maja w Urzędzie Gminy w Drwinia podpisana została umowa na budowę ostatniego etapu trasy pieszo-rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 965 w miejscowościach Świniary i Zielona.


Zakres zawartej umowy obejmuje wykonanie  w systemie  zaprojektuj  i  wybuduj zadania inwestycyjnego  pn. „Budowa zintegrowanej sieci ścieżek rowerowych i pieszo-rowerowych w pasie  drogi  DW 965 o długości ok. 1 317,01 mb. na terenie gminy Drwinia.

W ramach zadania pn. „Budowa zintegrowanej sieci ścieżek pieszo-rowerowych w gminie Drwinia” wybudowano już blisko 15 km ciągów pieszo rowerowych przy drogach DW 964 i DW 965.

Podpisana umowa przez Wykonawcę i Wójta Gminy Drwinia Jana Pająka przewiduje budowę dwukierunkowego ciągu sieci ścieżek pieszo-rowerowych o nawierzchni asfaltowej, w pasie drogi wojewódzkiej DW 965 Zielona – Bochnia - Limanowa w miejscowości: Świniary i Zielona (od ronda do mostu w Zielonej).

Ponadto powstanie również chodnik w pasie drogi wojewódzkiej DW 965 w miejscowości Drwinia o łącznej długości ok. 100,00 mb i szerokości 2m o nawierzchni z kostki brukowej.

Inwestycja realizowana konsekwentnie przez Gminę Drwinia ma zasadniczy wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i innych użytkowników i uczestników ruchu.

Gmina Drwinia uzyskała środki na realizację zadania z Programu Inwestycji Strategicznych.(info/foto:UG_Drwinia)


Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.