'
Temat dniaNie lipa z Bieńkowic, lecz dąb z Łodzi Powiat BocheńskiZOL na półmetku realizacji SportOperacja - awans do IV ligi
Gmina DrwiniaLipa z Bieńkowic w Konkursie Drzewo Roku!

Państwo Paszkotowie wyróżnieni podczas gali rodzicielstwa zastępczegoDrukuj

Państwo Paszkotowie wyróżnieni podczas gali rodzicielstwa zastępczego

W dniu 18 maja w Wieliczce odbyła się uroczysta Gala kończąca Małopolskie Dni Rodzicielstwa Zastępczego. Podczas uroczystości wyróżnienia otrzymali Państwo Alicja i Marian Paszkotowie z Łapanowa.


Państwo Alicja i Marian Paszkotowie prowadzą rodzinny dom dziecka w Łapanowie na południu powiatu bocheńskiego. Doceniając trud i serce wkładane w opiekę nad dziećmi Starosta Adam Korta wystąpił o odznaczenia dla Państwa Paszkotów.
W uznaniu tych zasług Państwo Paszkowie otrzymali od Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg Odznakę Honorową Meritis Pro Familia oraz od Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego Nagrodę Polonia Minor.


Gratuluję Państwu Alicji i Marianowi wyróżnienia. Warto podkreślić ich wkład w pomoc dzieciom, które trafiają do ich rodziny. Przez 19 lat funkcjonowania rodzinnego domu dziecka objęli swoją opieką 21 wychowanków. Ich zaangażowanie tworzy szanse dla młodych ludzi na normalne życie - mówił Starosta Bocheński Adam Korta.


Małopolskie Dni Rodzicielstwa Zastępczego, odbywały się przez cały maj. Miesiąc ten jest poświęcony rodzicielstwu zastępczego. To czas kiedy, kierujemy uwagę na rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. Gala była zwieńczeniem tych obchodów.

Powiat Bocheński reprezentował Starosta Bocheński Adam Korta oraz Elżbieta Paczyńska Dyrektor PCPR w Bochni.


(info/foto:powiatbochenski)


Zdjęcia

  • rodzzastepcze_1_t1.jpg
  • rodzzastepcze_2_t1.jpg
  • rodzzastepcze_3_t1.jpg
  • rodzzastepcze_4_t1.jpg
  • rodzzastepcze_5_t1.jpg
  • rodzzastepcze_0_t1.jpg

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.