'
Temat dniaPonad 3,7 mln zł dla małopolskich szkół Bezpieczeństwo publicznePodinspektor Jarosław Kmieć nowym Komendantem Powiatowym Policji w Bochni Powiat BocheńskiXXVI Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych
SportWyjątkowy czerwcowy weekend w Małopolsce, pełen sportowych emocji

Wystartowały zapisy - 10. edycja biegu Tropem Wilczym. Dołącz do biegu w Bochni!Drukuj

Wystartowały zapisy - 10. edycja biegu Tropem Wilczym. Dołącz do biegu w Bochni!

Już 6 marca 2022 roku o godzinie 12:00 z wielu punktów w Polsce i na całym świecie wyruszą uczestnicy biegu Tropem Wilczym. W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja biegu. Dołącz do wydarzenia i pobiegnij razem z nami! Spotkajmy się w Parku Rodzinnym Uzbornia.


Na wszystkich biegaczy czeka wyjątkowy zestaw startowy, złożony z jubileuszowej koszulki, metalowej butelki, pamiątkowego medalu oraz materiałów informacyjnych. Szczegółowe informacje na temat zapisów i regulaminu biegu znajdują się na stronie Organizatorów

Każdy znajdzie odpowiedni dystans dla siebie! Bieg będzie się odbywał na dwóch dystansach, dostosowanych do możliwości uczestników. Pierwszy „Dystans pamięci” mierzy 1963 m – jest to długość nieprzypadkowa, ściśle związana z rokiem, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. „Lalek”. Druga trasa została stworzona z myślą o zaawansowanych biegaczach i liczy 4 km po stromych alejkach Parku (przewyższenia sięgają 40 m).

W jubileuszowej edycji biegu mogą wziąć udział również szkoły. Już 21 lutego 2022 roku uczniowie będą mogli rozpocząć swoje sportowe zmagania. Z myślą o rozwoju młodzieży organizatorzy ogólnopolscy przygotowali 10 stypendiów sportowych dla najzdolniejszych uczniów z wybitnymi osiągnięciami na tle sportowym.

Bieg Tropem Wilczym jest pierwszym wydarzeniem w Polsce, organizowanym na tak wielką skalę. Został stworzony z myślą o pasjonatach historii oraz osobach, które chcą w pozytywny sposób uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. Udział w inicjatywie to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu wolnego. Przedsięwzięcie z roku na rok przyciąga coraz więcej osób zainteresowanych historią Żołnierzy Wyklętych. W 2020 roku został pobity rekord i aż 75 tysięcy biegaczy wystartowało w 370 miejscowościach.


Kontakt do organizatorów biegu lokalnego:
Starostwo Powiatowe w Bochni, tel. 14 615 37 64, mail: i.sobas@powiat.bochnia.pl


O organizatorach wydarzenia głównego:
Fundacja Wolność i Demokracja jest niezależną, niepartyjną organizacją pozarządową. Od założenia w 2006 roku Fundacja działa w dwóch zasadniczych obszarach: pomocy Polakom na Wschodzie oraz wspierania przemian demokratycznych na terenach byłego Związku Sowieckiego.

Strona internetowa: https://tropemwilczym.org/

Kontakt do organizatorów wydarzenia głównego:

Fundacja Wolność i Demokracja
Al. Jerozolimskie 30/14
00-024 Warszawa
tel.: +48 22 6288505
mail: biuro@tropemwilczym.org(info/foto:powiatbochenski/MM)


Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.