'
Temat dniaInwestycje Powiatu Bocheńskiego wyróżnione w konkursie Modernizacja Roku Powiat BocheńskiNa Proszowskiej powstanie Dom Sąsiedzki Gmina DrwiniaTrwa rekrutacja do Dziennego Domu Senior+ w Woli Drwińskiej
Bezpieczeństwo publiczneELEKTRYZUJĄCE USTALENIA NIK W SPRAWIE ELEKTRYCZNEJ IZERY

CYBER Lekcje - Edukacja to podstawa!Drukuj

CYBER Lekcje - Edukacja to podstawa!

Projekt adresowany jest do nauczycieli, chcących podczas swoich zajęć przekazywać dzieciom i młodzieży zasady i wskazówki dotyczące bezpiecznego poruszania się w internecie.

Przygotowane materiały pomogą pedagogom usystematyzować wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa, a także umożliwią zorganizowanie lekcji na temat mądrego i odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii. Gotowe scenariusze lekcji oraz materiały multimedialne przeznaczone są dla nauczycieli szkół podstawowych klas I–III, IV–VI i VII–VIII oraz szkół ponadpodstawowych. (gov.pl).„CYBER Lekcje”:

W ramach wspólnego projektu Ministra Cyfryzacji oraz Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej - Państwowego Instytutu Badawczego pn. „CYBER Lekcje” powstało 18 scenariuszy zajęć lekcyjnych  o cyberbezpieczeństwie skierowanych do różnych grup wiekowych uczniów w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
 
Scenariusze składają są ze szczegółowego opisu danego zjawiska dla osoby prowadzącej lekcje i proponowanych aktywności dla uczniów. Do poszczególnych tematów zajęć przygotowane zostały również dodatkowe materiały multimedialne, aby uatrakcyjnić lekcję, w tym m.in. infografiki, które można np. wydrukować i powiesić w klasie.

„CYBER Lekcje” pomogą w poprowadzeniu zajęć obejmujących następujące tematy:

* Bezpieczeństwo sieci i systemów,
* Zarządzanie informacją,
* Wizerunek i tożsamość online,
* Prywatność – bezpieczne zarządzanie danymi personalnymi,
* Zdrowie, dobrostan psychiczny i cyberhigiena.

Wszystkie materiały edukacyjne przygotowane w ramach projektu „CYBER Lekcje” znajdują się w bazie wiedzy cyberbezpieczeństwa na portalu gov.pl w dedykowanej zakładce „CYBER Lekcje”. 

Materiały do CYBER lekcji
(gov.pl/foto:ISPortal)


Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.