'
Temat dniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE! Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie
Województwo MałopolskieMałopolska Noc Naukowców - zapraszamy miłośników nauki

14-LETNI KIERUJĄCY SAMOCHODEM ZATRZYMANY W POLICYJNYM POŚCIGUDrukuj

14-LETNI KIERUJĄCY SAMOCHODEM ZATRZYMANY W POLICYJNYM POŚCIGU

Mieszkaniec Bochni, chcąc zaimponować swoim starszym koleżankom urządził im przejażdżkę samochodem ulicami miasta. W tym celu zabrał znajdujące się w domu rodzinnym auto i mimo braku uprawnień  postanowił sam nim kierować. Kiedy mundurowi chcieli zatrzymać pojazd, chłopak zaczął uciekać.Godziny popołudniowe i wieczorne bardzo często są okazją do wspólnych spotkań i korzystania z wolnego czasu poza domem. Z takiego założenia wyszła grupka znajomych, która w ubiegłym tygodniu postanowiła spotkać się w centrum Bochni.

Kiedy 16 i 17 -latka dotarły na spotkanie ze swoim znajomym, po krótkiej rozmowie chłopak zaproponował przejażdżkę samochodem ulicami miasta. 14-latek wsiadł za kierownicę i zaprosił do środka obie koleżanki. Grupa znajomych w najlepsze jeździła ulicami Bochni dobrze się bawiąc, a kierujący nie zdawał sobie sprawy z zagrożenia, jakie powoduje dla siebie i innych. Samochód został jednak zauważony przez zmotoryzowany patrol dzielnicowych. Mundurowi chcieli zatrzymać go do kontroli drogowej, jednak sygnały świetlne i dźwiękowe zostały zlekceważone.
Kierujący nie tylko się nie zatrzymał , ale przyspieszył i zaczął uciekać. Kierowany przez siebie pojazd unieruchomił i pozostawił dopiero przy lokalnej drodze gruntowej, skąd, uciekając pieszo udał się do miejsca zamieszkania. Tam został zatrzymany.

14-latek przyznał się do winy i przedstawił mundurowym przebieg wydarzeń związany ze złamaniem prawa, za które teraz poniesie konsekwencje.

(info/foto_Policja_KPP_Bochnia)


Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.