'
Temat dniaPOLSKA JEST JEDNYM Z NIELICZNYCH EUROPEJSKICH KRAJÓW, KTÓRY NIE MA NARODOWEJ STRATEGII ROWEROWEJ KulturaAnioły i Święty Mikołaj w bocheńskim muzeum Powiat BocheńskiSOŁTYS ZIEMI BOCHEŃSKIEJ 2020-2022 WYBRANY
Powiat BocheńskiKonferencja prasowa w Bochni z udziałem posła Władysława Kosiniaka-Kamysza

Puste miejsce przy stoleDrukuj

Puste miejsce przy stole

Od redakcji: Zanim nadejdzie pora na zaśpiewanie jednej z pierwszych kolęd Bóg się rodzi, zapraszam Państwa do przeczytania tekstu, który nakłoni wielu z nas do refleksji. Tekst autorstwa Marii Teresy był już zamieszczony na łamach Grobla.net ale przesłanie Autorki jest aktualne również dziś.
Zapraszam do przeczytania!


Jeszcze parę dni i będziemy kolejny raz cieszyć się z narodzin Tego, który ma moc by spełnić nasze nadzieje na lepszy świat, na zgodę narodów, na poprawę ludzkich (naszych) charakterów, na umożliwienie nam realizacji także tych drobnych człowieczych zamierzeń. Zanim jednak zaśpiewamy radosne Bóg się rodzi, proszę pozwolić na smutniejszą refleksję, wywołaną osobistymi przeżyciami i pewnym tekstem, o którym niżej.
Jest taka piękna kolęda? pieśń? śpiewana przez Beatę Rybotycką, do której melodię skomponował Zbigniew Preisner, zaś słowa napisał Szymon Mucha. Pewnie słyszeliśmy ją nieraz, a może też sami potrafimy zanucić i zauważyć jej rzewność, żeby nie rzec: smutek. Oto ona:

ZAPRASZAMY>>>

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.