'
Temat dniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE! Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie
Województwo MałopolskieMałopolska Noc Naukowców - zapraszamy miłośników nauki

Zagrożenia dla najmłodszych płynące z InternetuDrukuj

Zagrożenia dla najmłodszych płynące z Internetu

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z dobrodziejstw jakie niosą ze sobą nowe technologie informatyczne oraz Internet. Z przeprowadzanych badań wynika, że 98% dzieci korzysta z sieci codziennie. Niestety aż 74 % z nich w sposób dysfunkcyjny.


„Cyberzagrożeniami” oraz związaną z nim „cyberprzemocą” zagrożone są w szczególności dzieci, które nie zdają sobie sprawy z coraz częściej czyhających na nie internetowych zagrożeń. Niepokoi przede wszystkim fakt braku kontroli rodzicielskiej w tym zakresie.


Spot skierowany do najmłodszych użytkowników sieci, zrealizowany w ramach projektu „Zagrożenia w Sieci – profilaktyka, reagowanie” przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, przy współpracy m.in. z małopolskimi policjantami.


Celem projektu jest zwiększenie świadomości najmłodszych użytkowników internetu, jakimi zasadami należy się kierować podczas korzystania ze zdobyczy nowoczesnych technologii.Dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego oraz współpracy z Naukową i Akademicka Siecią Komputerową (NASK). Policjanci prowadzący zajęcia w szkołach przechodzą co roku kompleksowe szkolenie oraz otrzymują materiały edukacyjne dla swoich odbiorców.

Zapraszamy do odwiedzenia profilu Facebookowego>>>


(info:UMWM)


Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.