Temat dnia14 KOLEJNYCH INWESTYCJI DZIĘKI OSZCZĘDNOŚCIOM PO PRZETARGOWYM Bezpieczeństwo publiczneAkcja krwiodawstwa 7 kwietnia 2024 roku Bezpieczeństwo publiczneAwans st. bryg. Piotra Gadowskiego na stanowisko Zastępcy Małopolskiego Komendanta PSP
Bezpieczeństwo publiczneWażny komunikat bezpieczeństwa!

Wielki sukces Polaków podczas Mistrzostw Świata Karate KyokushinDrukuj

Wielki sukces Polaków podczas Mistrzostw Świata Karate Kyokushin

Do stolicy Małopolski przyjechało blisko 700 najlepszych zawodników z 32 krajów. Mieli jeden cel – zdobyć tytuł Mistrza Świata. Na najwyższym miejscu podium stanęli najlepsi z najlepszych, wśród nich nie zabrakło Małopolan. Polacy w klasyfikacji medalowej zajęli drugie miejsce, zdobywając w sumie 32 krążki.

Na podium nie zabrakło także Małopolan.
W kategorii kata złoto wywalczyła Anna Lisowska (18+) oraz srebro otrzymał Franciszek Kamiński (12-13 lat).

W kategorii kumite złoto otrzymała Anna Świątkowska (18+), srebro wywalczyła Martyna Kubik, a trzecie miejsce podium należało do Jagody Lubicz Lisowskiej (18-21 lat).

Sporych emocji dostarczyli także: mieszkający w Krakowie Kamil Mastaj, do którego należało pierwsze miejsce podium (18+), jak również pochodząca z Podkarpacia, ale studiująca w Krakowie Anna Szczuka, która też zdobyła złoty medal (18-21 lat).

Zwycięzców udekorował m.in. marszałek Witold Kozłowski.

W klasyfikacji medalowej zwyciężyli zawodnicy z Ukrainy, zdobywając 11 złotych, 11 srebrnych i 18 brązowych medali. Polscy sportowcy uplasowali się na pozycji drugiej zdobywając 5 złotych, 7 srebrnych i 20 brązowych medali. Trzecie miejsce należało do zawodników z Hiszpanii, którzy otrzymali 5 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych medali.

Głównym organizatorem wydarzenia, które odbyło się 19 i 20 listopada w Tauron Arenie Kraków, był Małopolski Okręgowy Związek Karate, który w tym zakresie działa w porozumieniu z Polskim Związkiem Karate (PZK) oraz Światową Federacją Karate (KWF). Niestety ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 do naszego kraju nie dotarli zawodnicy z Japonii oraz Australii.

Honorowy patronat nad mistrzostwami objął Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski. Partnerem głównym mistrzostw było Województwo Małopolskie. Sponsorem strategicznym był Tauron Polska Energia S.A. Pozostałymi partnerami byli Miasto i Gmina Skawina, Firma JONIEC, ARKA Kancelaria Księgowo-Podatkowa, GSU S.A.

(info/foto:Biuro_Prasowe_UMWM)