Temat dniaDroga w Słomce od jutra zamknięta ! Powiat BocheńskiZostań Superortografem Powiatu! Województwo MałopolskieUwaga Cykliści! Gravel Karp Adventure w Osieku
Powiat BocheńskiRozstrzygnięcie konkursu dla NGO w zakresie kultury, sportu i turystyki

Piłkarski weekend 23/24 października 2021 r.Drukuj

Piłkarski weekend 23/24 października 2021 r.

( Dwa oblicza meczu w Drwini i 3 punkty dla GKS.../ Raba wraca z Polanki z remisem…/ Niespodziewana porażka zespołu GKS II Drwinia.../ Promień słabszy o jedną bramkę.../)
Przed zespołem GKS Drwinia w sobotę kolejny mecz w ramach rozgrywek klasy okręgowej. W obecnej sytuacji, po wpadkach w poprzednich meczach, zespół posiadający aspiracje do awansu i powrotu do IV ligi powinien tylko wygrywać traktując każde kolejne spotkanie jako decydujące o awansie.

Jak twierdzą fachowcy – ten sezon daje najłatwiejszą okazję do awansu i warto się nad tym pochylić.

W sytuacji bardzo słabej pozycji Bocheńskiego i prawdopodobieństwie spadku, pojawia się realna szansa, by drużyna z powiatu bocheńskiego grała nadal w IV lidze?

W niedzielę Promień Mikluszowice zmierzy się w walce o fotel lidera tabeli z wiceliderem z Trzciany.
Na boisku w Świniarach spotkają się w niedzielne przedpołudnie w derbowym pojedynku: GKS II Drwinia i Żubr Gawłówek.

Raba Niedary po sukcesie w ostatnim spotkaniu wyjedzie w sobotę do Nieszkowic, gdzie spotka się z Polanką.

Keeza Klasa okręgowa 2021/2022, grupa: Tarnów I

Kolejka 12 - 23/24 października

GKS Drwinia - LKS Poręba Spytkowska, 4 – 1 (0-1), bramki zdobywali: Jakub Nowak 6', Rafał Ciesielski 58', Oleksandr Andrushko 61', 63', Kacper Zaleński 87'.

SG – Tomasz Kubik (*****) - KS Bochnia
Asystenci: Rafał Gnutek, Janusz Zwieńczak.

GKS Drwinia: Piotr Przybyś, Piotr Zapiór (Krzysztof Machaj 89), Mateusz Kaczmarczyk (Kacper Zaleński 73), Łukasz Kulig, Mateusz Krokosz, Paweł Knap, Jakub Jędras, Jakub Duda (Rafał Ciesielski 58), Damian Bochenek, Michał Bajda (Mikler 83), Oleksandr Andrushko, rezerwa: Wojciech Stefaniak,

LKS Poręba Spytkowska: Tomasz Jagiełka, Mateusz Stanuszek, Mateusz Bieniek, Mateusz Borowiec, Tomasz Grzyb, Paweł Borowiec (Szymon Kołodziej 55), Antoni Musiał, Dawid Batko, Kamil Zbudyn (Konrad Kołodziej 75), Łukasz Hajduga, Jakub Nowak (Dominik Klecki 83).

Dwa oblicza meczu w Drwini mogli zobaczyć nielicznie przybyli kibice na stadion w Drwini. Pierwsza połowa spotkania fatalnie ułożyła się dla gospodarzy, bo już w 6 min. Nowak zdobywa bramkę dającą prowadzenie dla gości. Bramka ta była konsekwencją kolejnych trzech błędów w obronie GKS.
Gospodarze za wszelką cenę próbowali odrobić stratę gola, jednak same chęci nie wystarczały a gra nie układała się dobrze i wiele niecelnych podań, dla których jedną z ważnych przyczyn był silnie wiejący wiatr.
Warto również podkreślić dobrą koncepcje taktyczną zespołu z Poręby, która dawała gościom powodzenie do końca pierwszej połowy.

W drugiej połowie gra toczyła się tak jak w pierwszej części, jednak przełom nastąpił w 56 min. kiedy sędzia podyktował rzut wolny pośredni w obrębie szesnastki gości.
Gospodarze dokonują zmiany i na plac gry wchodzi Ciesielski, który umiejętnie zagraną piłkę umieszcza w bramce Jagiełki w 58 min. meczu.
Po tej bramce zespół gospodarzy łapie wiatr w żagle i zmienia się oblicze całego spotkania. W ciągu kilku minut gospodarze po ładnych akcjach kombinacyjnych trafiają dwa razy do bramki gości, a strzelcem obydwóch bramek jest Andrushko.
Pod koniec meczu w 87 min. czwartą bramkę strzela wprowadzony do gry w 73 min. Zaleński i ustala końcowy wynik meczu.

TABELA Klasa okręgowa 2021/2022, grupa: Tarnów I

Keeza Klasa A 2021/2022, grupa: Tarnów I (Bochnia)

Kolejka 11 - 24 października

GKS II Drwinia - Żubr Gawłówek, 0 – 3 (0-1), bramki zdobyli: Krystian Guban, Damian Kałuża, Nikodem Skoczek.

Gratulacje dla zespołu Żubr!

Promień Mikluszowice - LKS Trzciana 2000, 1 – 2 (1-0), bramki w kolejności zdobywali: Dawid Kolanowski, Szymon Zabzdyr, Mariusz Bant.

SG – Michał Merecik – KS Bochnia
Asystenci: Janusz Zwieńczak, Mirosław Flasza

Widzów 100

Promień Mikluszowice: Szydłowski Darian, Data, Stokłosa, Migas (Mazurek 80), Puka, Gawłowicz (Pamuła 75), Szydłowski K., Pieniądz, Pałkowski, Buczak (Kolanowski Dawid 20), Bieniek, rezerwa: Sądel, Wymazała, Zawadzki.

Trzciana 2000: Chwajoł (Stochel), Szczur, Zabzdyr H., Robak (Pyrz 35), Kowalczyk, Zabzdyr S., Bant, Kukla (Kądzielawa 93), Grabowski (Mroczek 72), Cygan (Mech 88), Salach, rezerwa: Kluba.

Promień zdobywa bramkę, która daje prowadzenie przez większą część meczu i dopiero końcowe fragmenty spotkania okazują się szczęśliwe dla zespołu z Trzciany, który najpierw wyrównuje stan meczu, a w ostatnich minutach zdobywa drugiego gola.
Zespół Promienia miał szansę na remis, jednak młodym zawodnikom zabrakło trochę boiskowej rutyny ale to jeszcze przed młodym i dobrze zapowiadającym się zespołem

TABELA Klasa A 2021/2022, grupa: Tarnów I (Bochnia)

Keeza Klasa B 2021/2022, grupa: Tarnów I (Bochnia)

Kolejka 9 - 23 października

Polanka Nieszkowice - Raba Niedary, 3 – 3 (2-1), bramki dla Raby zdobyli: Majkut, Burzyński, Żelazny.

TABELA Klasa B 2021/2022, grupa: Tarnów I (Bochnia)