'
Temat dniaWnioski NIK o eliminowaniu kierujących pod wpływem... Powiat BocheńskiFestiwal Piosenki - Integracja Malowana Dźwiękiem Gmina DrwiniaJak zmieniała się gmina Drwinia - FILM
Województwo MałopolskieSAMORZĄDOWY PROGRAM POŻYCZKOWY

EKOPOZYTWNI II- rozejrzyj się i bądź ekoDrukuj

EKOPOZYTWNI II- rozejrzyj się i bądź eko

Uczniowie pięciu szkół ponadgimnazjalnych uczestniczą w drugiej edycji projektu ekologicznego pn. „EKOPOZYTWNI II - rozejrzyj się i bądź eko realizowanym przez Starostwo Powiatowe w Bochni. Trwają już pierwsze wykłady.


Już w najbliższych dniach ogłoszony zostanie konkurs zero waste, który polegał będzie na przygotowaniu krótkiego filmu, zdjęcia, ogrodu deszczowego czy potrawy związanej z tematyką przedsięwzięcia zero waste. Konkurs pozwoli przyjrzeć się skutkom produkcji nadmiernej ilości śmieci, konsekwencjom działalności przemysłu mięsnego i mlecznego oraz zagrożeniom wiążącym się z konsumpcjonizmem - zgodnie z pomysłem, zaangażowaniem i kreatywnością wykonującego. Prace będzie można wykonywać indywidualnie lub w zespołach. 

W ramach projektu odbywają się zajęcia edukacyjne dla uczniów z zakresu eko-życia, konkurs ZERO WASTE, planowana jest także akcja promująca sprzątanie najbliższego otoczenia. Zakupione też zostaną budki i hotele dla owadów.

Działania są możliwe dzięki pozyskaniu środków przez Starostwo Powiatowe w Bochni na realizację drugiej edycji projektu „EKOPOZYTYWNI – Powiat Bocheński”, który jest kontynuacją ubiegłorocznych działań na rzecz edukacji ekologicznej młodzieży.  

Zadanie jest współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Całkowita wartość projektu 16 667,00  zł, w tym uzyskane dofinansowanie wynosi 15 000,00zł.

Ps. (Zero Waste to ochrona wszystkich zasobów poprzez odpowiedzialną produkcję, konsumpcję, ponowne wykorzystanie i odzyskiwanie wszystkich produktów – Wikipedia).


(info/foto:powiatbocheński/kh)


Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.