'
Temat dniaSołtys Bieńkowic Anna Klasa - Sołtysem Roku Bezpieczeństwo publicznePowiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze zakończone! Turystyka i RekreacjaSzlakiem winnic w rytmie eko...
Gmina DrwiniaDruhowie OSP wybrali nowe władze gminne

Pościg za nietrzeźwym kierowcąDrukuj

Pościg za nietrzeźwym kierowcą

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Bochni po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał we krwi 2,66 promila alkoholu i posiadał czynny zakaz kierowania pojazdami.


Teraz odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu.
 
Jak informuje kom. Łukasz Ostręga z KPP Bochnia - W środę 8 września br. tuż przed północą policjanci patrolujący teren Bochni zauważyli białe BMW, którego kierujący na ulicy Karolina wjechał na skrzyżowanie nie stosując się do znaku STOP. Policjanci ruszyli za BMW, a następnie używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Mimo czytelnych sygnałów nawołujących do zatrzymania kierowca przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku ulicy Krzeczowskiej, gdzie po ujechaniu kilkuset metrów zatrzymał pojazd i pieszo kontynuował ucieczkę w stronę zabudowań. Policjanci cały czas utrzymywali kontakt wzrokowy za uciekającym mężczyzną i w pieszym pościgu dogonili i zatrzymali 27 latka.
 
Zatrzymany mężczyzna miał we krwi 2,66 promila alkoholu. Ponadto od 2019 roku posiadał czynny zakaz kierowania pojazdami orzeczony przez sąd. Teraz 27-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu i za popełnione wykroczenia drogowe - dodaje komisarz Ostręga..

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara 5 lat więzienia.


(info-KPP_Bochnia)


Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.