Temat dniaDroga w Słomce od jutra zamknięta ! Powiat BocheńskiZostań Superortografem Powiatu! Województwo MałopolskieUwaga Cykliści! Gravel Karp Adventure w Osieku
Powiat BocheńskiRozstrzygnięcie konkursu dla NGO w zakresie kultury, sportu i turystyki

Sympatycy i kibice zespołu GKS Drwinia mają, jak do tej pory, powody do zadowolenia. Zarówno pierwsza drużyna, jak też GKS II są liderami tabel i jest to powód do radości.

Piłkarski weekend rozpocznie w sobotę GKS, który podejmie w Drwini drużynę z Borzęcina.
Również w sobotę zagra Promień, który pojedzie do Tarnawy.

Niedziela będzie dniem rozgrywek dla pozostałych zespołów z naszej gminy. GKS II podejmie drużynę Novi-Rzezawianka, a Żubr zagra u siebie z drużyną Trzciana 2000.

Rekordzista pierwszej kolejki w klasie B zespół Raby Niedary (11 bramek w meczu!) podejmie u siebie drużynę z Nieszkowic.

Keeza Klasa okręgowa 2021/2022, grupa: Tarnów I

Kolejka 5 - 4-5 września

GKS Drwinia - Sokół Borzęcin Górny, 1 - 1 (0-1), bramki w meczu zdobyli: Andrzej Mika 41, Oleksandr Andrusko 55.

SG – Sławomir Hołda – KS Brzesko
Asystenci: Mateusz Grodny, Dawid Nowicki.

Żółte kartki: Kulig, Płachno, Zbiegała, Obłak, Rogóż.

GKS Drwinia: Karol Jurkiewicz, Mateusz Krokosz, Wojciech Tomala, Łukasz Kulig, Damian Bochenek (Kacper Zaleński 85), Mateusz Kaczmarczyk (Piotr Zapiór 57), Jakub Duda, Paweł Knap (Jakub Jędras 50), Błażej Gumuła (Grzegorz Proszek 80), Rafał Ciesielski, Oleksandr Andrushko, rezerwa: Piotr Przybyś, Daniel Mikler.

Sokół Borzęcin: Bartłomiej Obłak, Mateusz Obłak, Konrad Machalski, Mateusz Skura (Andrzej Mika 32), Bartłomiej Chmura, Robert Płachno, Mariusz Zabiegała, Wiktor Rogusz (Tomasz Siudut 89), Dawid Mularz, Przemysław Górak (Jacek Sasak 60), Albert Cieśla.

Tylko remis w meczu GKS z Sokołem!
Drużyna gości zrealizowała przedmeczowe założenia taktyczne trenera Zabiegały i sprawiła sporo kłopotów gospodarzom. Pressing na całym boisku i wysokie ustawienie w grze zespołu powodowało wiele trudności w przedostaniu się pod pole karne gości.
Na dodatek, to właśnie goście oddali na bramkę GKS dwa strzały w pierwszej połowie i jeden z nich na „bramkę do szatni” w 41 min. strzela Mika, który zmienił wcześniej kontuzjowanego Skurę.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, jednak bardziej zdecydowane akcje GKS dały szansę na wyrównanie. Tak też się stało i 55 min. Andrushko zdobywa wyrównującego gola. Potem było kilka okazji, jednak wynik spotkania nie uległ zmianie.

TABELA Klasa okręgowa 2021/2022, grupa: Tarnów I

Keeza Klasa A 2021/2022, grupa: Tarnów I (Bochnia)

Kolejka 4 - 4/5 września

Tarnavia Tarnawa - Promień Mikluszowice, 0 - 1, Bramkę zdobył K. Bieniek.

Gratulacje dla zespołu Promień!

GKS II Drwinia - Novi/Rzezawianka Rzezawa, 0 – 2 (0-0), bramki dla gości zdobyli: Mateusz Klesiewicz (z karnego), Rafał Góral.

Żubr Gawłówek - LKS Trzciana 2000, 1 - 2 (1-1), bramki zdobyli: Adam Małecki 1-0, Adrian Grabowski 1-1, Adrian Kukla 1-2.

SG - Patryk Zwieńczak - KS Bochnia

Żubr Gawłówek: Maciej Rzucidło, Maciej Pacura, Przemysław Kowalski, Adrian Kurek, Jakub Pauch, Krystian Guban, Damian Kałuża, Mateusz Kurek, Kacper Guban, Jarosław Kowalski, Adam Małecki, rezerwa: Grzegorz Pałkowski, Bartłomiej Brydniak, Krzysztof Migas, Jakub Wałkowski, Mikołaj Rzeszótko, Nikodem Skoczek, Przemysław Twardowski.

Trzciana 2000: Rafał Stawarz, Mateusz Robak, Krystian Salach, Wiktor Pyrz, Hubert Zabdyr, Damian Gumuliński, Szymon Zabzdyr, Nikodem Cygan, Kacper Cygan, Adrian Grabowski, Adrian Kukla, rezerwa: Mateusz Stochel, Sławomir Mech, Mateusz Kądzielawa, Jakub Kluba.

Wyjątkowo blisko zdobycia punktu był dziś zespół Żubra. Po bramce zdobytej przez Małeckiego pojawiła się szansa na dobry wynik. Jednak już dwie minuty później goście wyrównują po strzale Grabowskiego i wynik nie zmienia się do końca pierwszej połowy.

W drugiej połowie kilka szans dla gospodarzy, jednak nie zostały wykorzystane i zdawało się, że spotkanie może się zakończyć remisem. Błąd w obronie gospodarzy spowodował, że Kukla zdołał pokonać Rzucidłę. Niewiele czasu zostało do końca i gospodarze nie rezygnowali z walki o remis. Szansę na ten wynik zniweczyło osłabienie Żubra po czerwonej kartce, które przekreśliło nadzieję na jeden punkt.

TABELA Klasa A 2021/2022, grupa: Tarnów I (Bochnia)

Keeza Klasa B 2021/2022, grupa: Tarnów I (Bochnia)

Kolejka 2 - 5 września

Raba Niedary - Polanka Nieszkowice, 3 – 1 (3-1), bramki w kolejności zdobyli: Robert Piekarz, Dawid Burzyński, Tomasz Żelazny, Adrian Kowalczyk (3-1).