'
Temat dniaPOLSKA JEST JEDNYM Z NIELICZNYCH EUROPEJSKICH KRAJÓW, KTÓRY NIE MA NARODOWEJ STRATEGII ROWEROWEJ KulturaAnioły i Święty Mikołaj w bocheńskim muzeum Powiat BocheńskiSOŁTYS ZIEMI BOCHEŃSKIEJ 2020-2022 WYBRANY
Powiat BocheńskiKonferencja prasowa w Bochni z udziałem posła Władysława Kosiniaka-Kamysza

Obchody Święta Policji w BochniDrukuj

Obchody Święta Policji w Bochni

W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni odbyły się uroczystości związane ze 102-rocznicą powstania Policji Państwowej.


W tym roku w Komendzie Powiatowej Policji uroczystości związane z tym świętem miały miejsce 16 lipca. Na placu komendy stawili się szefowie bocheńskiej jednostki, kadra kierownicza, policjanci nominowani do odznaczeń i wyższych stopni służbowych oraz zaproszeni goście reprezentujący lokalne samorządy.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru komendy oraz odśpiewania hymnu narodowego Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Jerzy Polczyk wręczył mianowanym akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe. Wręczono także medale 30-lecia Powstania NSZZ Policjantów oraz brązowe medale za zasługi dla NSZZ Policjantów województwa małopolskiego. W trakcie swojego przemówienia, szef bocheńskiej komendy podziękował za obecność i całoroczne wsparcie zgromadzonym gościom reprezentującym lokalne samorządy, wśród których był wicestarosta Ryszard Drożdżak.

Komendant podziękował także mundurowym za ich codzienny trud i zaangażowanie w służbie oraz współpracę. Życzył im jednocześnie kolejnych sukcesów zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i osobistej. W tym roku akty nominacyjne na wyższe stopnie otrzymało 39 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Policja Państwowa została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej Polskiej z 24 lipca 1919 r. Na pamiątkę tego wydarzenia każdego roku, 24 lipca obchodzone jest Święto Policji. W 2021 r. obchodzimy także 90 rocznicę utworzenia „powietrznej struktury” w polskiej Policji. 


(info/foto_KPP_Bochnia)


Zdjęcia

  • 2_t1.jpg
  • 3_t1.jpg
  • 4_t1.jpg
  • 5_t1.jpg
  • 6_t1.jpg
  • swieto_policji_2021_t1.jpg

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.