'
Temat dniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE! Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie
Województwo MałopolskieMałopolska Noc Naukowców - zapraszamy miłośników nauki

Rusza największa inwestycja powiatu - budowa ZOL w BochniDrukuj

Rusza największa inwestycja powiatu - budowa ZOL w Bochni

W piątek Adam Korta Starosta Bocheński oraz Jarosław Kycia dyrektor szpitala podpisali umowę na realizację inwestycji- budowy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bochni. W spotkaniu, które odbyło się w sali narad bocheńskiego starostwa, uczestniczył Ryszard Drożdżak Wicestarosta oraz przedstawiciele Zarządu Powiatu Bocheńskiego w osobach Jerzego Błoniarza oraz Marka Rudnika.


ZOL wraz z hospicjum powstanie przy ul. Karolina w Bochni w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej. Obiekt ma być gotowy w ciągu dwóch lat. Inwestycja jest podzielona na dwa etapy: pierwszy przewiduje wybudowanie obiektu, na to firma ma rok, kolejny - to wykończenie obiektu i wyposażenie go w odpowiedni sprzęt. Zadanie pochłonie blisko 17, 9 mln zł.
W budynku  zaplanowano miejsce dla około 100 pacjentów w tym 24 hospicyjnych.

Obecnie Oddział Opiekuńczo-Leczniczy znajduje się w budynku Szpitala Powiatowego w Bochni. Dysponuje 20 miejscami. Potrzeby są jednak dużo większe.


Opieka nad osobami potrzebującymi długoterminowego wsparcia medycznego to wyzwanie współczesności. Od początku mojej kadencji wspólnie z zarządem powiatu zabiegaliśmy o to, by powstał taki obiekt na rzecz osób, które ze względu na chorobę lub trudną sytuację życiową wymagają wyspecjalizowanej pomocy - Starosta Bocheński Adam Korta.

ZOL wybuduje firma Wodpol, spółka z Żywca  pokonała  14 innych  firm, które zgłosiły się do przetargu. Wodpol to polska firma budowla z wieloletnim doświadczeniem. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt inwestycji, w tym osiem medycznych. To między innymi: budowa Nowego Szpitala w Żywcu, rozbudowa pawilonu szpitala i lądowiska w Centrum Leczenia  Oparzeń  w Siemianowicach Śląskich, budowa Kliniki  Chirurgii Endoskopowej w Żorach czy Małopolskiego Centrum Pediatrii i Kompleksowego Leczenia Dzieci z FASD.


(info/foto_powiatbocheński/kh)


Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.