'
Temat dniaWolne miejsca w ŚDS Cerekiew Gmina DrwiniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!
Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie

POLACY LAST MINUTEDrukuj

POLACY LAST MINUTE

SEKRETY PILOTÓW WYCIECZEK
Polak na wakacjach to dopiero zjawisko. Narzekamy, marudzimy, puszczają nam hamulce, odpinamy wrotki i jedziemy przed siebie. Bez trzymaki! Niech się dzieje. A jak się źle zadzieje, to do odpowiedzialności zostanie pociągnięty rezydent albo pilot wycieczki. Jacy jesteśmy na wakacjach? Sięgnij po „Polacy last minute”, a sam się przekonasz.


Mamy swoje przywary, które wiele z nas potrafi wypunktować. Między innymi zabieranie na później jedzenia z restauracji. Picie jakby jutro cały alkohol miał wyparować. Narzekanie, że gorąco, że zimno, że za dużo jedzenia i się zmarnuje. Albo za mało i zabraknie (ale to akurat cecha narodowa bez względu na okoliczności). To tylko kilka z wielu powtarzających się tematów, o których opowiadają rezydenci, przewodnicy i piloci z wieloletnim doświadczeniem.

Ludzie z branży turystycznej potrafią powiedzieć które grupy zawodowe to najbardziej kłopotliwi klienci. Czy przyjemnie jeździć z grupami pielgrzymkowymi? Jak zrozumieć zachowania turystów? Czy da się zapanować nad rozhisteryzowaną grupą? To zaledwie kilka z poruszanych w książce zagadnień.
Zaciekawi każdego


Wakacje to czas zawieszony, w którym nie działają normalne zasady. Polak z dala od domu pozwala sobie na wiele, na znacznie więcej niż w normalnym życiu. Wieczne narzekanie. Że zimno. Że gorąco. Że tłok. Że ludzi nie ma. Zabieranie jedzenia na zapas ze stołówek. Picie na umór. Ostentacyjnie wywyższanie się. Pozostawianie bałaganu wokół siebie. Rozwiązywanie zaległych sporów rodzinnych. Głośne kłótnie...

O Polakach na wakacjach najwięcej wiedzą ci, którzy opiekują się nimi podczas wyjazdów – cierpliwi, nie dziwiący się niczemu profesjonaliści – piloci wycieczek. Z ich opowieści powstała ta książka o nas, o naszych wadach i zaletach, o aspiracjach i zaległościach, o marzeniach i ograniczeniach, które te marzenia oddalają. Wakacyjne krzywe zwierciadło.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Justyna Dżbik-Kluge – dziennikarka radiowo-telewizyjna, w mediach od 2002 roku. Zaczynała w młodzieżowym programie Telewizji Polskiej “Rower Błażeja”. Prowadziła najróżniejsze audycje radiowe i programy telewizyjne. Przez 9 lat była związana z Polskim Radiem – z radiową Czwórką i radiową Jedynką. Przez 5 lat pracowała w Radiu ZET. Była gospodynią codziennego magazynu kulturalnego TVP Warszawa “Qadrans Qltury”. 

Książkę można zamówić na stronie: www.empik.com(SPM na podstawie_źródła_detektywonline.pl/Fot. Shutterstock)


Zdjęcia

  • polacy-last-minute-sekrety-pilotow-wycieczek-w-iext70740059_t1.jpg
  • wakacje_t1.jpg

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.