'
Temat dniaWolne miejsca w ŚDS Cerekiew Gmina DrwiniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!
Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie

Ciąg dalszy protestu w sprawie mostu na WiśleDrukuj

Ciąg dalszy protestu w sprawie mostu na Wiśle

Rozszerza się protest mieszkańców nadwiślańskich miejscowości leżących na terenie gminy Drwinia w związku z zaskakującą zmianą koncepcji projektu w tzw. „wariancie sierosławickim”, który dotyczy budowy przeprawy mostowej na Wiśle.


Spora grupa mieszkańców, którą wspiera dwóch radnych Rady Gminy w Drwini: Mikołaj Lany – Grobla, Andrzej Pięta - Ispina, poczyniła kolejne kroki w sprawie protestu.
Radni wystosowali protesty i pisma, o których informowaliśmy w poprzednim materiale.

Mieszkańcy przystąpili do zbierania podpisów poparcia pod protestem, a radni przygotowali i przesłali na ręce Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego protest w imieniu mieszkańców poparty podpisami.

Do dnia złożenia protestu w Krakowie zebrano blisko 700 podpisów, jednak mieszkańcy postanowili zbierać podpisy dalej w oczekiwaniu na odpowiedzi.

Cytujemy fragment z pisma do Marszałka - W opinii wielu mieszkańców gminy Drwinia obecnie projektowany wariant przeprawy mostowej w tak zwanym „wariancie sierosławickim” bezsprzecznie przyczyni się do zwiększenia zagrożenia powodziowego gminy Drwinia jak i powiatu bocheńskiego. Projektowany w międzywalu nasyp ziemny, na którym planuje się posadowienie odcinka drogi wojewódzkiej DW 775 w naszej opinii znacząco zmniejszy możliwości przepływu wód powodziowych rzeki Wisły.
Początkowo projektowana długość obiektu mostowego w wyżej wymienionym wariancie wynosiła około 1200 metrów, natomiast po przeprojektowaniu długość ta wynosi zaledwie 400 metrów. Zmiana początkowej decyzji powoduje w nas rosnące obawy.


Pełna treść pisma dostępna w Galerii Zdjęcia.


Zdjęcia

  • protest_marszalek_1_t1.jpg
  • protest_marszalek_2_t1.jpg
  • protest_marszalek_3_t1.jpg

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.