'
Temat dniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE! Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie
Województwo MałopolskieMałopolska Noc Naukowców - zapraszamy miłośników nauki

OIK zaprasza na warsztaty!Drukuj

OIK zaprasza na warsztaty!

Jesteś ofiarą przemocy ze strony swoich kolegów ? Nie umiesz radzić sobie z emocjami ? a może masz problem z uzależnieniem od telefonu, internetu lub narkotyków? Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Bochni zaprasza na warsztaty skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w powiecie bocheńskim.


Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Bochni to placówka interwencyjna, która pełni funkcję, terapeutyczno – wspierającą, hostelową oraz profilaktyczno – edukacyjną. Pracujący tam psychologowie i pedagodzy prowadzą m.in. warsztaty skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w powiecie bocheńskim. Obecnie realizują projekt pn. „Rozszerzenie działalności OIK w Bochni” współfinansowany przez Unię Europejską.


Celem projektu jest zwiększenie dostępności i skuteczności ochrony oraz wsparcia osób z powiatu bocheńskiego dotkniętych kryzysem, w tym przemocą w rodzinie poprzez poszerzenie zakresu funkcjonowania całodobowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bochni.

W ramach projektu przewidziane są nieodpłatne warsztaty - „Złość, agresja, przemoc”, „Wolność, kocham i rozumiem” i „TAK dla życia”.


- „Złość, agresja, przemoc” to warsztat profilaktyczny adresowany do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, podczas których będą mogli nauczyć się zarządzać emocjami oraz co robić aby nie czuć się bezradnym w sytuacji zetknięcia z osobą stosującą przemoc.

- „Wolność, kocham i rozumiem” to warsztat profilaktyki uzależnień wśród dzieci i młodzieży. Adresowany jest do młodych osób sięgających po alkohol, narkotyki, dopalacze, nikotynę oraz zagrożonych uzależnieniem od internetu czy telefonu.

- „TAK dla życia” to blok warsztatowy dla młodzieży, którego celem będzie przekazanie informacji o sposobach radzenia sobie w sytuacjach trudnych, traumatycznych, stresujących oraz gdzie i jak szukać pomocy.


Ponadto Ośrodek oferuje także adresowany dla rodziców, pedagogów i nauczycieli program dotyczący rozpoznawania niepokojących objawów w sytuacji zagrożenia samobójstwem pn. „Kiedy dziecko nie chce żyć” .

Oferta nieodpłatnych warsztatów skierowana jest do wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu bocheńskiego.

Warsztaty będą realizowane w formule zdalnej z wykorzystaniem platformy ZOOM, do której dostęp otrzymają osoby zainteresowane.

Nie zwlekaj, już dziś zadzwoń pod całodobowy nr tel. 14 611 28 92 i zarezerwuj termin na warsztaty.

Zapraszamy do kontaktu !


Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.