'
Temat dniaWnioski NIK o eliminowaniu kierujących pod wpływem... Powiat BocheńskiFestiwal Piosenki - Integracja Malowana Dźwiękiem Gmina DrwiniaJak zmieniała się gmina Drwinia - FILM
Województwo MałopolskieSAMORZĄDOWY PROGRAM POŻYCZKOWY

W budynku DPS powstało miejsce izolacjiDrukuj

W budynku DPS powstało miejsce izolacji

Z końcem 2020 r. ukończono prace adaptacyjne I piętra byłego budynku DPS w Bochni. W wyniku przeprowadzonych prac utworzono 30 miejsc czasowego pobytu, w których mieszkańcy i personel DPS w Bochni znajdą schronienie w sytuacji zagrożenia COVID-19.


Powstanie tego miejsca znacznie poprawia bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników DPS . Już w chwili obecnej przebywa tam sześciu pensjonariuszy oddziału dla osób przewlekłe psychicznie chorych, którzy wrócili po przerwie świątecznej do ośrodka, będą tam przebywać około 7-10 dni. Co jest związane z ewentualnym zagrożeniem ponownego zarażenia wśród podopiecznych ośrodka – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Zakres rzeczowy zadania objął przeprowadzenie prac adaptacyjnych w budynku oraz wyposażenie w sprzęt niezbędny do funkcjonowania miejsca ewakuacji, sprzęt do walki z COVID19, środki ochrony indywidualnej, a także sprzęt niezbędny do zapewnienia komunikacji wewnętrznej w miejscu ewakuacji.
Prowadzone tam prace pochłonęły prawie 1,7 mln zł. -
dodaje starosta Adam Korta.


Przedsięwzięcie zrealizowano przy udziale środków zewnętrznych w wysokości 500 000,00 zł, które Powiat Bocheński pozyskał w ramach zadania grantowego pn. „Sami-Dzielni! - razem przeciw COVID-19”, realizowanego przez Województwo Małopolskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej. Natomiast pozostałe 1,2 mln zł. to środki własne Powiatu Bocheńskiego.

(info/foto_powiatbocheński/KH)


Zdjęcia

  • 2_t1.jpg
  • 6_t1.jpg
  • 5_t1.jpg
  • 3_t1.jpg
  • 4_t1.jpg

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.