'
Temat dniaWnioski NIK o eliminowaniu kierujących pod wpływem... Powiat BocheńskiFestiwal Piosenki - Integracja Malowana Dźwiękiem Gmina DrwiniaJak zmieniała się gmina Drwinia - FILM
Województwo MałopolskieSAMORZĄDOWY PROGRAM POŻYCZKOWY

Prace w budynku byłego DPS-u na ukończeniuDrukuj

Prace w budynku byłego DPS-u na ukończeniu

Do końca roku zakończy się adaptacja piętra byłego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Karolina w Bochni. Dzięki inwestycji za blisko 1,8 miliona złotych, powstają miejsca do ewakuacji w związku z pandemią Covid19.


– Sytuacja z jaką mieliśmy do czynienia w naszym Domu Pomocy Społecznej dobitnie nam pokazała, jak takie miejsce jest potrzebne. Obecnie prace są na ukończeniu. Cieszę się, że dzięki pozyskanemu przez Powiat Bocheński dofinansowaniu udaje się tą inwestycje tak szybko realizować – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.


W budynku, gdzie kiedyś działał DPS powstaje 30 miejsc. Zaadaptowane pomieszczenia zostały wyposażone w łóżka, stoły, krzesła, lodówki, pralki czy suszarki. Zakupiony został także laptop z kamerą, oraz sprzęt do walki z COVID19, czyli aparat do dekontaminacji, defibrylator oraz środki ochrony indywidualnej.

Warto zauważyć, że w ostatnim czasie w Małopolsce w 59 domach opieki społecznej, w aż 48 wybuchło ognisko koronawirusa. Obecnie sytuacja w bocheńskiej placówce jest opanowana i nie ma aktywnych zakażeń wśród podopiecznych. Realizowana inwestycja pomoże przygotować się do ewentualnego wzrostu zakażeń po nowym roku, czyli prognozowaną przez Ministerstwo Zdrowia trzecią falą pandemii.

Na realizację tej inwestycji powiat pozyskał 500 tysięcy złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza-Edukacja-Rozwój 2014-2020. Łączny koszt prac budowlanych wyniósł 1 422 424,92 zł, a koszt wyposażenia 270 000 zł.


(infp/foto_powiatbocheński)


Zdjęcia

  • 03_t1.jpg
  • 02_t1.jpg
  • dps_remont_121220_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.