'
Temat dniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE! Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie
Województwo MałopolskieMałopolska Noc Naukowców - zapraszamy miłośników nauki

Nowy zbiornik na tlen przy szpitaluDrukuj

Nowy zbiornik na tlen przy szpitalu

Przy bocheńskim szpitalu powstaje olbrzymi zbiornik na tlen. Pomieści on 11 ton gazu wykorzystywanego do hospitalizacji pacjentów. To jeszcze nie wszystko, w planach jest modernizacja oddziałów w starej części lecznicy i montaż ponad stu gniazd do poboru tlenu przez pacjentów.


- W tej chwili dysponujemy zbiornikiem o pojemności 3 ton. To stosunkowo niewiele, jeśli chodzi o zapotrzebowanie, stąd szybka decyzja o budowie nowego, blisko cztery razy większego zbiornika na tlen – mówi Adam Korta, Starosta Bocheński.


W ramach inwestycji realizowanej przez szpital zaplanowano rozbudowę instalacji tlenowej, a także montaż 107 dodatkowych gniazd tlenowych w trzech oddziałach. Chodzi o oddział dziecięcy, ale także dwa oddziały chorób wewnętrznych (I i II).


- Inwestycje poprowadzimy tak, aby w jak najmniejszym stopniu odczuli to nasi pacjenci – podkreśla Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Nowy zbiornik na tlen będzie zabezpieczeniem dla pacjentów hospitalizowanych w Bochni. Szpital dysponuje 215 łóżkami, połowa z nich jest dedykowana pacjentom z COVID-19. To chorzy, którzy w większości przypadków mają problemy z oddychaniem. Tlen podaje się im w celu wspomagania tego procesu i lepszej wentylacji płuc. Rozbudowa instalacji tlenowej jest podyktowana większym zapotrzebowaniem oddziałów w tlen. Przed pandemią było to 150-200 kg na dobę, obecnie to zapotrzebowanie wynosi 500-600 kg na dobę.


Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.