'
Temat dniaWnioski NIK o eliminowaniu kierujących pod wpływem... Powiat BocheńskiFestiwal Piosenki - Integracja Malowana Dźwiękiem Gmina DrwiniaJak zmieniała się gmina Drwinia - FILM
Województwo MałopolskieSAMORZĄDOWY PROGRAM POŻYCZKOWY

Powiat remontuje placówki oświatoweDrukuj

Powiat remontuje placówki oświatowe

W SOSW remontują sale...
Trwa termomodernizacja SOSW za 1,5 miliona złotych...
W SOSW remontują sale

Budynek Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bochni zyska nowy blask nie tylko na zewnątrz. We wnętrzach budynku trwają również prace adaptacyjne byłych pomieszczeń sypialnych (dawnej bursy) na sale dydaktyczne. Prace zostały podzielone na dwa zadania. Roboty remontowe i wymiana instalacji elektrycznej wraz z założeniem specjalnego sprzętu potrwają do stycznia przyszłego roku.
W remontowanej części budynku zlokalizowane będą sale lekcyjne dla uczniów z lekką niepełnosprawnością intelektualną, pracowania komputerowa, matematyczna, biologiczno-chemiczna, językowa, humanistyczna, przyrodnicza i kilka sal rewalidacyjnych.

W budynku powstanie także pracownia gastronomiczna, która będzie służyła uczniom do kształcenia zawodowego.
Po zakończeniu wszystkich prac, planuje się całkowite przeniesienie szkoły z budynku przy ul. Stasiaka do budynku przy ul. Kazimierza Wlk. Nastąpi to w czasie ferii zimowych.
 
Przypomnijmy:
Trwa również termomodernizacja budynku SOSW przy ul. Kazimierza Wlk. za blisko 1,5 miliona złotych. W połowie przyszłego roku szkoła będzie mogła się pochwalić całkiem nowym wyglądem.


Trwa termomodernizacja SOSW za 1,5 miliona złotych

Prawie 1,5 miliona złotych wyniesie koszt termomodernizacji budynku byłej bursy szkolnej przy ul. Kazimierza Wielkiego w Bochni, w którym obecnie zlokalizowany jest Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy.
Prace modernizacyjne podzielono na dwa zadania. Obecnie realizowane jest pierwsze, podczas którego przeprowadzane są prace polegające na ociepleniu budynku, jaskółek, strychu i poddasza. Wykonana już została izolacja termiczna i przeciwwilgociowa ścian piwnic oraz odwodnienie. Kolejny etap to wykonanie elewacji i następnie wymiana ogrzewania w budynku. Szkoła zyska również w części nowe okna i drzwi.

Cieszę się, że udało się pozyskać środki na modernizację tego budynku. Tym bardziej, że od nowego roku szkolnego jest to siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego. Dzięki tej modernizacji obniżymy koszty ogrzewania budynku, co będzie miało wpływ na oszczędności, a przede wszystkim komfort nauki uczniów tej placówki - mówi starosta Adam Korta.

Warto dodać, że na budynku, po zakończeniu modernizacji, pojawią się budki lęgowe dla jerzyków, kawek i wróbli, które zostaną zamontowane w miejscach wskazanych przez współpracującego przy realizacji tej inwestycji, ornitologa.

Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w wysokości ponad 760 tysięcy złotych. Całość prac zakończy się w połowie przyszłego roku.

(info/foto_powiatbochenski)


Zdjęcia

  • dsc_4534_t1.jpg
  • dsc_4513_t1.jpg
  • dsc_4510_t1.jpg
  • dsc_4552_t1.jpg
  • remonty_placowek_powiat_t1.jpg
  • dsc_4549_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.