'
Temat dniaSprzęt dla OSP Wola Drwińska i OSP Grobla Bezpieczeństwo publiczneSzpital w Bochni z kontraktem NFZ na badania rezonansem magnetycznym Powiat BocheńskiW wieku 80 lat zmarł dziś rano w Krakowie Jan Kulig
Gmina DrwiniaSpejson - poszukiwany!

Starosta Korta współautorem Raportu SamorządowegoDrukuj

Starosta Korta współautorem Raportu Samorządowego

Adam Korta starosta bocheński został zaproszony przez profesora Jerzego Hausnera do nowej inicjatywy Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej. Został jednym z ekspertów zespołu, który opracowywał analizy i alerty dotyczące samorządu terytorialnego.


Od kilku miesięcy mam przyjemność współpracować z Profesorem Jerzym Hausnerem, który zainicjował prace ośmiu eksperckich zespołów a wszystko to w ramach Open Eyes Economy Summit – wyjaśnia starosta Korta.

Wybuch pandemii COVID-19 był solidnym sprawdzianem jakości funkcjonowania struktur samorządowych, innowacyjności sektora edukacyjnego czy wydolności publicznej służby zdrowia. Zespół ekspertów pod przewodnictwem prof. Jerzego Hausnera zajmował się analizą zaistniałej sytuacji, opracowując szereg opinii oraz rekomendacji publikowanych regularnie na stronie OEES w formie alertów: edukacyjnego, społecznego, samorządowego, kulturalnego, biznesowego, gospodarczego, wodnego oraz zdrowotnego. Wspólna praca przedstawicieli różnych środowisk: naukowców, przedstawicieli biznesu, kultury czy samorządowców pozwoliła na szerokie spojrzenie na omawiane problemy z różnych dziedzin życia.

Zespół w którym miałem przyjemność działać,  przygotowywał  Alerty Samorządowe, w których przedstawialiśmy swoje spostrzeżenia i metody w zakresie finansów samorządów, oświaty i działalności kulturalnej, a także pomocy społecznej i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Dyskutowaliśmy także nad  tematami inwestycji komunalnych i lokalnej przedsiębiorczości, ochrony lokalnych rynków pracy, mieszkalnictwa czy transportu publicznego – wyjaśnia starosta Korta

Raport Samorządowy jest właśnie zbiorem tych  alertów i został przedstawiony po raz pierwszy podczas Krakowskiego Spotkania Samorządów Gospodarczych i Lokalnych,  który odbył się na początku października w Krakowie.

Raport Samorząd opracowali:

Marcin Bazylak – Prezydent Dąbrowy Górniczej
prof. dr hab. Paweł Churski – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Agnieszka Dawydzik – Związek Miast Polskich
dr Rafał Dutkiewicz – b. prezydent Wrocławia
Joanna Erbel – Laboratorium Rynku Najmu
prof. dr hab. Jerzy Hausner – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Adam Korta – starosta bocheński
Grzegorz Kubalski – Związek Powiatów Polskich
dr Michał Kudłacz – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
dr hab. Andrzej Łoś, prof. UWr – Uniwersytet Wrocławski
prof. dr hab. Krzysztof Szałucki – Uniwersytet Gdański
Benedykt Węgrzyn – wójt Gminy Dobra
dr Michał Wolański – Szkoła Główna Handlowa
dr hab. Igor Zachariasz, prof. UEK – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 
Pełna treść raportu jest dostępna TUTAJ>>>


Raporty eksperckie, alerty, ekspertyzy samorządowe można znaleźć TUTAJ>>>


(info_powiatbochenski)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.