'
Temat dniaNie lipa z Bieńkowic, lecz dąb z Łodzi Powiat BocheńskiZOL na półmetku realizacji SportOperacja - awans do IV ligi
Gmina DrwiniaLipa z Bieńkowic w Konkursie Drzewo Roku!

Katolicki Nobel dla sióstr Dominikanek za pomoc w bocheńskim DPSDrukuj

Katolicki Nobel dla sióstr Dominikanek za pomoc w bocheńskim DPS

Co roku w ramach obchodów Dnia Papieskiego Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia przyznaje wyróżnienia TOTUS TUUS. W tym roku jedna ze statuetek anioła autorstwa Wincentego Kuźmy, trafiła do Sióstr Dominikanek oraz ks. Piotr Dydo-Rożniecki. Opiekowali się oni niepełnosprawnymi podopiecznymi bocheńskiego DPS-u zakażonymi koronawirusem.


Nagrody nazywane „katolickim noblem” są wręczane na uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie, która była transmitowana w TVP2. Trafiają one do osób głęboko zaangażowanych w promocję nauczania św. Jana Pawła II bądź też przyczyniającym się do obrony godności człowieka realizując wezwanie Karola Wojtyły.

Siostry Dominikanki i ks. Piotr Dydo-Rożecki otrzymali wyróżnienie w kategorii „Promocja godności człowieka” za heroiczną pomoc osobom z niepełnosprawnością intelektualną w czasie szerzącej się pandemii koronawirusa.

- Siostry Dominikanki i ks. Piotr wykazali się wielkim poświęceniem i ofiarnością w opiece nad podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Bochni. Dziękowaliśmy siostrom i księdzu osobiście. Dziękowaliśmy też matce przełożonej. Warto stawiać ich za wzór do naśladowania, bo są żywym świadectwem słów św. Katarzyny  ze Sieny o ofiarności i pomocy chorym. W naszych sercach, sercach mieszkańców Bocheńszczyzny ich dobroć pozostanie na zawsze – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

W Wielkanoc siostry dominikanki oraz ks. Piotr Dydo-Rożecki pochodzący z diecezji tarnowskiej misjonarz z Kazachstanu, przybyli do Domu Pomocy Społecznej w Bochni, aby opiekować się niepełnosprawnymi podopiecznymi placówki zakażonymi koronawirusem. Później pomagali również bracia dominikanie. To dzięki nim wszystkim i ciężkiej pracy personelu placówki oraz wielu innym ludziom dobrej woli, którzy wspierali placówkę w tych trudnych chwilach udało się opanować kryzys.

– Jestem bardzo dumna z moich sióstr, jestem im wdzięczna, a one są niesamowicie dzielne i ufność składają w Panu Bogu. To jest Ewangelia, która sprawdza się w praktyce – mówiła podczas trwania akcji w DPS-ie m. Aleksandra Zaręba OP, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr św. Dominika.

(info/foto_powiatochenski)


Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.