'
Temat dniaW piątek zamień samochód na rower Województwo MałopolskieWYBORY 2023: SEJM, SENAT Powiat BocheńskiRenata Cholewa z Majkowic Sołtysem Roku 2022
Gmina DrwiniaPrawo i słabość do łamania prawa 

Tropem inwestycji - Nowe życie starej szkołyDrukuj

Tropem inwestycji - Nowe życie starej szkoły

Szkoła w Woli Drwińskiej służyła kiedyś wielu pokoleniom dzieci, które w jej murach zdobywały podstawową wiedzę, a potem dalej rozwijały swoje zainteresowania edukacyjne, już z dala od domu.


Ciekawe zrządzenie losu powoduje, że budynek, który służył kiedyś dzieciom, teraz będzie przeznaczony dla seniorów w słusznym wieku i dla nich będzie w założeniu spełniał funkcję „świetlicy dziennego pobytu”.

Niedawno rozpoczęły się prace remontowe w budynku „starej szkoły" w Woli Drwińskiej polegające na wykonaniu prac modernizacyjnych i adaptacyjnych budynku szkoły.

Prace remontowe mają przygotować obiekt szkoły do utworzenia w nim placówki zapewniającej dzienną opiekę i aktywizację osób niesamodzielnych, na którą Gmina Drwinia otrzymała 1,3 mln zł unijnej dotacji oraz 285 700 zł w ramach Rządowego
Programu Wieloletniego "Senior +"

Prace modernizacyjne i adaptacyjne budynku obejmują m.in. wymianę pokrycia dachowego wraz z jego ociepleniem, wykonane zostanie nowe odwodnienie. Budynek zostanie ocieplony, będzie miał nową stolarkę okienną i drzwiową i nową elewację.
W środku budynku zostanie wykonanych szereg prac remontowych i adaptacyjnych, dostosowujących pomieszczenia do nowej funkcji.
Teren wokół obiektu zostanie uporządkowany i zagospodarowany
– informują przedstawiciele Urzędu Gminy.

Celem gminnego projektu jest zwiększenie dostępności usług społecznych poprzez utworzenie dziennego ośrodka opieki dla osób niesamodzielnych, zapewnienie im usług opiekuńczo-pielęgnacyjnych oraz aktywizująco-usprawniających, jak również wsparcie ich opiekunów faktycznych (rodzin) poprzez usługi wspomagające.

Wartość projektu, który będzie realizowała gmina to 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie
wyniesie prawie 1,3 mln zł.(92%).Zdjęcia

  • 2_t1.jpg
  • 3_t1.jpg
  • 4_t1.jpg
  • 5_t1.jpg
  • 6_t1.jpg
  • 7_t1.jpg
  • 8_t1.jpg
  • szkola_wola_drw_0920_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.