'
Temat dniaPOLSKA JEST JEDNYM Z NIELICZNYCH EUROPEJSKICH KRAJÓW, KTÓRY NIE MA NARODOWEJ STRATEGII ROWEROWEJ KulturaAnioły i Święty Mikołaj w bocheńskim muzeum Powiat BocheńskiSOŁTYS ZIEMI BOCHEŃSKIEJ 2020-2022 WYBRANY
Powiat BocheńskiKonferencja prasowa w Bochni z udziałem posła Władysława Kosiniaka-Kamysza

Festiwal Piosenki - Integracja malowana dźwiękiemDrukuj

Festiwal Piosenki - Integracja malowana dźwiękiem

Mimo pandemii i wielu obaw 13. Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” odbędzie się. Tegoroczna edycja, opóźniona z wiadomych względów może być najlepsza. Czy tak będzie? Przekonamy się niebawem. Finał zaplanowano na 8 października w Hali Widowiskowo – Sportowej. Wcześniej odbędą warsztaty dla uczestników i ciekawe wydarzenia towarzyszące.


- Szacun dla Was za to, że się nie poddajecie i mimo trudnego czasu organizujecie dla nas wszystkich to cudowne święto muzyczne w tym kawałku nieba na ziemi, jakim jest Bochnia. Życzę Wam sił i wytrwałości, przede wszystkim zdrowia i wierzę, że nasza wielka rodzina muzyczna spotka się niebawem – napisała na Facebooku Magdalena Wywiał, jedna z zakwalifikowanych uczestniczek.


W trosce o bezpieczeństwo uczestników Festiwalu i uczniów Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, który wraz ze Stowarzyszeniem „Kropla Dobroci” jest organizatorem festiwalu warsztaty odbywać się będą poza szkołą, w miejscu zakwaterowania uczestników.

Ponadto pomieszczenia w których zostaną zorganizowane warsztaty, wydarzenia towarzyszące oraz Gala Festiwalowa będą cały czas oczyszczane przez najnowocześniejsze urządzenia „Sterylis”, które bezpłatnie wypożyczy firma MILOO Electronics.

Liczba osób na Festiwalowej Gali Laureatów oraz na wydarzeniach towarzyszących została ograniczona. Wstęp będzie możliwy tylko za okazaniem bezpłatnych wejściówek, które będzie można odebrać przed festiwalem w galerii Kopalnia Sztuki w Bochni ul. Rynek 16.

I oby tak się stało, bo program zapowiada się bardzo ciekawie.

6 - 7 października
Warsztaty dla uczestników

8 października
godz. 11.00 Uroczyste rozpoczęcie i przesłuchania konkursowe
godz. 18.00 Gala Festiwalowa – Koncert Laureatów i Jurorów

Wydarzenia towarzyszące:

Muzyka i Obraz… czyli otwarcie wystawy Walerego Siejbatałowa, niepełnosprawnego artysty, który swoje obrazy maluje ustami oraz recital Alicji Węgorzewskiej (5 października),

Muzyka i Film… czyli reportaż Moniki Meleń „Rogal daje radę”, spotkanie z autorką i bohaterem, niepełnosprawnym fotografikiem Arturem Rogalskim oraz recital Wojciecha Cugowskiego (6 października),

Muzyka i Teatr… czyli spektakl „Pieśń nad Pieśniami” w wykonaniu niepełnosprawnych artystów krakowskiego teatru Exit (7 października).

Jurorzy: Alicja Węgorzewska, Izabela Trojanowska, Ania Rusowicz, Dorota Miśkiewicz, Marek Piekarczyk, Wojciech Cugowski i Maurycy Polaski.


STRONA FESTIWALU>>>Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.