'
Temat dniaSołtys Bieńkowic Anna Klasa - Sołtysem Roku Bezpieczeństwo publicznePowiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze zakończone! Turystyka i RekreacjaSzlakiem winnic w rytmie eko...
Gmina DrwiniaDruhowie OSP wybrali nowe władze gminne

Informacja dot. funkcjonowania Domu Opieki Jestem w GrobliDrukuj

Informacja dot. funkcjonowania Domu Opieki Jestem w Grobli

Po sytuacji związanej z zachorowaniami na covid, Dom Opieki działa już normalnie. Ośrodek jest odblokowany, 4 Podopiecznych dochodzi jeszcze do zdrowia w szpitalu, pozostali z diagnozą jako ozdrowieńcy wrócili do Ośrodka. Zdrowi są już także członkowie Personelu. W tym tygodniu planowane są nowe przyjęcia.


W związku z pandemią Ośrodek podczas kwarantanny mającej miejsce w ostatnich tygodniach - został dostosowany do funkcjonowania w warunkach zagrożenia covidem. Dodatkowo Ośrodek otrzymał też grant Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej "Bezpieczny Dom" w wysokości 250 tys. zł. Cała kwota z grantu, o który wnioskowano jeszcze w czerwcu, zostanie przeznaczona na dodatkowe dostosowanie obiektu do potrzeb osób zakażonych covid ale i chorobami wirusowymi i ich opieką. Środki te wydatkowane będą m.in. na montaż specjalnych wejść i bram dezynfekujących, instalacje koncentratorów tlenu, zakup defibrylatorów, środków ochrony osobistej i przystosowanie pomieszczeń do pobytu personelu, który z racji kontaktu z osobami zakażonymi również musi przebywać w izolacji. Dzięki tym inwestycjom Dom Opieki Jestem będzie jeszcze lepiej przygotowany na ewentualność zagrożenia covid i innymi chorobami wirusowymi. Należy podkreślić, że duża część prac dostosowawczych została wykonana w ostatnich tygodniach, gdy personel zajmujący się chorymi, musiał przebywać w izolacji.


- Cieszymy się, że ten wymagający czas już za nami. Bardzo dziękuję wszystkim członkom naszego zespołu, za ich ogromne zaangażowanie, za to, że mogliśmy na siebie liczyć i że zwyciężyliśmy z covidem pracując w rodzinnej, zespołowej atmosferze. Bardzo dziękujemy też tym, którzy nam pomagali, wspierali darami, gestami, słowami i zrozumieniem. Cieszymy się bardzo, że wszystko wróciło do normy i zgłaszają się już pierwsi nowi Podopieczni. Zapraszamy Państwa i zapewniamy troskliwą opiekę - podsumowuje Elżbieta Tomczyk - właścicielka Domu Opieki w Grobli i dodaje - W ostatnim czasie zrealizowaliśmy wiele prac adaptacyjnych w obiekcie, a pozyskamy grant w całości przeznaczony jest na udoskonalenie ośrodka w obliczu zagrożeń dzisiejszych czasów.
Obecnie w ośrodku przebywa 120 podopiecznych. Część, po wyzdrowieniu i zakończeniu izolacji - mogła dokończyć realizowaną w ośrodku rehabilitację i wróciła do domów, część osób przeniosło się do swoich docelowych ośrodków, bowiem w Grobli czekali na zwolnienie się miejsc w placówkach państwowych.


(info/foto_powiat_bochenski)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.