Temat dniaUwaga Cykliści! Gravel Karp Adventure w Osieku Powiat BocheńskiRozstrzygnięcie konkursu dla NGO w zakresie kultury, sportu i turystyki Gmina DrwiniaUroczystości 70 - LECIA OSP Niedary połączona z odsłonięciem tablicy pamiątkowej Franciszka Gajosa
Bezpieczeństwo publiczneUWAGA! Akcja ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

Puchar Polski w ProszówkachDrukuj

Puchar Polski w Proszówkach

(GKS pożegnał się z pucharem...) Już w środę (16-09) kibiców piłki nożnej czekają sportowe emocje. W Proszówkach odbędzie się mecz piłki nożnej w ramach rozgrywek Pucharu Polski.
W meczu zmierzą się Błyskawica Proszówki i GKS Drwinia.

Mecz jest półfinałem na szczeblu PPN Bochnia. Na zwycięzcę tego pojedynku oczekuje BKS Bochnia, który w drugim półfinale pokonał WKS Szreniawa.

Błyskawica Proszówki - GKS Drwinia, 2 – 1 (1:0), bramki zdobyli: Karol Filipek 41', Jakub Jędras 51', Krzysztof Styrna 57'.

SG – Rafał Gnutek (*****) - KS Bochnia
Asystencie: Janusz Zwieńczak, Andrzej Gnyla

Błyskawica Proszówki: Konrad Wrona, Wojciech Pacura, Jacek Mąka, Kuchno Bartłomiej (Damian Tomczyk 77), Kamil Ham (Kamil Patyk 52), Dominik Żelichowski, Karol Filipek, Sebastian Rzepecki (Karol Piotrowski 90+), Piotr Filipek, Michał Kołdras, Eliasz Dudek (Krzysztof Styrna 52), rezerwa: Dawid Białasek, Nikodem Skoczek, Mateusz Kwarta.

GKS Drwinia: Andrej Chillari, Błażej Gumuła (Dominik Pieprzyca 46), Kamil Augustyn, Wojciech Tomala (Mateusz Kaczmarczyk 52),, Daniel Mikler, Michał Słomnicki, Marcin Chwastowski, Jakub Jędras, Kiril Krasovski, Adrian Kaczmarski (Yurii Druziuk 46) , Michał Bajda (Rafał Ciesielski 65), rezerwa: Konrad Napieralski, Roman Stepankov, Damian Bochenek.

Mecz toczył się od początku w niezłym tempie, jednak pierwszy celny strzał na bramkę kibice mogli zobaczyć dopiero w 20 min. GKS miał dwie dobre okazje do uzyskania prowadzenia, jednak brakło precyzji. Pod koniec pierwszej połowy coraz groźniejsze ataki na bramkę Chillariego, które zakończyło zdobycie bramki dla gospodarzy przez Karola Filipka w 41 min.

Druga połowa i dużo zmian na boisku. Jednak zmiany te, szczególnie dla zespołu GKS nie przynoszą wyrównania. Dopiero w 57 min. Jakub Jędras wyrównuje wynik spotkania.
Gospodarze nie pozostali dłużni i zaledwie 6 minut później Krzysztof Styrna zdobywa dla Błyskawicy drugą bramkę, która okazuje się na wagę zwycięstwa i awansu do finału rozgrywek PP na szczeblu PPN Bochnia.

Zwycięstwo zasłużone, które zespół z Proszówek wywalczył na boisku i w finale życzymy zespołowi powodzenia!