Temat dniaAkcja krwiodawstwa 7 kwietnia 2024 roku Bezpieczeństwo publiczneAwans st. bryg. Piotra Gadowskiego na stanowisko Zastępcy Małopolskiego Komendanta PSP Bezpieczeństwo publiczneWażny komunikat bezpieczeństwa!
Województwo MałopolskieWielkanocne śniadanie dla Samotnych

Podsumowanie sezonu strzeleckiego LOKDrukuj

Podsumowanie sezonu strzeleckiego LOK

Na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Bochni w dniu 22 sierpnia br. zmierzyły się po raz ostatni w tym sezonie strzeleckim Kluby "PUSZCZA" Dziewin i "SOBOLIK" Chrostowa. W finałowym turnieju zawodnicy zmierzyli się strzelając z broni bocznego zapłonu kbks na dystansie 25 metrów.

Po dziewięciu turniejach rozgrywanych od października 2019 roku (z przerwą spowodowaną pandemią) różnica punktowa była niewielka. Podobnie jak w ubiegłym sezonie zwyciężył KS LOK "PUSZCZA" Dziewin uzyskując w sumie 7120 punktów, pokonując rywala 53 punktami, co świadczy o wyrównanym poziomie. Jest to suma wszystkich uzyskanych punków w sezonie przez pięciu najlepszych zawodników każdej z drużyn.

W kategorii indywidualnej po raz pierwszy zdarzyło się, że na miejscu pierwszym z tą samą liczbą punktów znaleźli się: Jan Nowak z "SOBOLIKA" i Leszek Machaj z "PUSZCZY". Również na miejscu drugim uplasowało się dwóch strzelców: Kacper Machaj z "PUSZCZY" i Tomasz Rajzer z "SOBOLIKA". Miejsce trzecie zajął Jakub Więcek z "PUSZCZY".

W tabeli końcowej pierwsze 10 miejsc zajęli:

1. Nowak Jan („Sobolik” Chrostowa)
1. Machaj Leszek ("Puszcza" Dziewin)

2. Rajzer Tomasz ("Sobolik" Chrostowa)
2. Machaj Kacper ("Puszcza" Dziewin)

3. Więcek Jakub ("Puszcza" Dziewin)
4. Bratownik Tomasz ("Sobolik" Chrostowa)
5. Statek Darek ("Sobolik" Chrostowa)
5. Szczygieł Józef ("Puszcza" Dziewin)
6. Młynarz Edward ("Puszcza" Dziewin)
7. Nowak Patryk ("Sobolik" Chrostowa)

8. Trojański Marek ("Sobolik" Chrostowa)
8. Zdebska Angelika ("Puszcza" Dziewin)

9. Machaj Bartek ("Puszcza" Dziewin)

10. Kozak Zbigniew ("Puszcza" Dziewin)
10. Zacharski Ireneusz ("Puszcza" Dziewin)

W kategorii "największa ilość uzyskanych punktów" wygrał Jan Nowak z "SOBOLIKA".
Zwycięzcom puchary i dyplomy wręczyli Wicestarosta Powiatu Bocheńskiego Ryszard Drożdżak oraz Prezes Organizacji Powiatowej LOK w Bochni Rafał Pląder.