'
Temat dniaTropem inwestycji - Nowe życie starej szkoły Województwo MałopolskieWystartował konkurs Małopolskie Orkiestry Dęte 2020 Turystyka i RekreacjaTropem inwestycji - kolejne trasy pieszo-rowerowe
Powiat BocheńskiInformacyjny materiał filmowy dla kierowców

Areszt dla sprawcy licznych kradzieży na terenie powiatu bocheńskiegoDrukuj

Areszt dla sprawcy licznych kradzieży na terenie powiatu bocheńskiego

Policjanci wydziału kryminalnego bocheńskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za serię kradzieży, do których doszło w 2020 roku, na terenie powiatu bocheńskiego i powiatów ościennych. Podejrzany usłyszał łącznie 30 zarzutów. Wartość skradzionego mienia to ponad 50 tys. złotych.


Praca bocheńskich policjantów doprowadziła do ustalenia i zatrzymania mężczyzny odpowiedzialnego za liczne włamania do domów, budynków gospodarczych, z których kradł m.in.: elektronarzędzia i wszelkiego rodzaju sprzęt - od kosiarek po rowery.

– Mężczyzna odpowiedzialny jest również za szereg kradzieży sklepowych (kosmetyków, elektronarzędzi, urządzeń wykorzystywanych w budownictwie), a także za kierowanie do innych osób gróźb pozbawienia zdrowia i życia – dodaje Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy bocheńskiej policji.

Proceder ten trwał od lutego br., a łączna wartość skradzionego mienia to ponad 50 tys. złotych.

W wyniku przeszukania, policjanci odzyskali część przedmiotów. Pozostałe łupy zatrzymany mężczyzna sprzedawał w lombardach lub przypadkowym osobom.

Mężczyzna został zatrzymany 3 września br. i doprowadzony przed oblicze prokuratora gdzie usłyszał 30 zarzutów. Sprawca to 27-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, który decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


(foto_pixabay)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.