'
Temat dniaInwestycje Powiatu Bocheńskiego wyróżnione w konkursie Modernizacja Roku Powiat BocheńskiNa Proszowskiej powstanie Dom Sąsiedzki Gmina DrwiniaTrwa rekrutacja do Dziennego Domu Senior+ w Woli Drwińskiej
Bezpieczeństwo publiczneELEKTRYZUJĄCE USTALENIA NIK W SPRAWIE ELEKTRYCZNEJ IZERY

Walka z ASF - powstanie płot na granicy woj. podkarpackiego i świętokrzyskiegoDrukuj

Walka z ASF - powstanie płot na granicy woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego

Na granicy województw podkarpackiego i świętokrzyskiego powstanie 100-kilometrowe ogrodzenie z siatki, które ma zatrzymać migrację dzików, a co za tym idzie rozprzestrzenianie się wirusa ASF. Prace nad jego budową mają rozpocząć się już 15 września.


ASF rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie. Stale przybywa przypadków wśród dzików oraz ognisk w chlewniach na terenie całej Polski.

- Naturalną granicą dla dzików wydaje się duża rzeka, ale dziki doskonale pływają. Jeśli będą płoszone, straszone lub będą poszukiwać pożywienia to pokonają Wisłę - mówił Główny Lekarz Weterynarii, Bogdan Konopka, w reportażu dla TVP Kielce.


Z tego powodu po konsultacjach między Głównym Lekarzem Weterynarii i Wojewódzkim Sztabem Kryzysowym województwa świętokrzyskiego padła propozycja zbudowania ogrodzenia z siatki o długości ponad 100 km, które ma za zadanie zminimalizować ryzyko przeniesienia ASF w świętokrzyskie.

Płot ma powstać na granicy województw podkarpackiego i świętokrzyskiego, w sąsiedztwie: drogi krajowej nr 79, drogi wojewódzkiej nr 777 i torów kolejowych linii hutniczo-siarkowej (LHS). Prace nad jego budową mają rozpocząć się już 15 września.


(Źródło: www.wetgiw.gov.pl)


Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.