'
Temat dniaTropem inwestycji - Nowe życie starej szkoły Województwo MałopolskieWystartował konkurs Małopolskie Orkiestry Dęte 2020 Turystyka i RekreacjaTropem inwestycji - kolejne trasy pieszo-rowerowe
Powiat BocheńskiInformacyjny materiał filmowy dla kierowców

Środki z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej dla powiatuDrukuj

Środki z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej dla powiatu

310 tys. zł. otrzymał Powiat Bocheński na realizację trzech projektów w ramach naboru wniosków z programu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet społeczny. Bezpieczny dom”. W wyniku rozstrzygnięcia naboru Dom Pomocy Społecznej otrzymał 250 tys. wsparcia, Dom Dziecka 50 tys., a Ośrodek Interwencji Kryzysowej 10 tys. zł.


W ramach tego przewiduje się doposażenie placówek w sprzęt i wyposażenie niezbędne do walki z epidemią  COVID 19 i jej skutkami. Zakupiony zostanie m.in. aparat do dekontaminacji pomieszczeń, namiot, parawan medyczny, oczyszczacze powietrza, maty dezynfekcyjne czy lampy bakteriobójcze. Zakupione zostaną także środki ochrony indywidualnej w tym  m.in. maseczki, rękawiczki, kombinezony, fartuchy, czepki, gogle, fartuchy ochronne, ochraniacze na buty czy płyny do dezynfekcji.

Dodatkowo w Domu Pomocy Społecznej w Bochni środki przeznaczone zostaną na zapewnienie mieszkańcom i personelowi placówki miejsc noclegu, izolacji, odbywania kwarantanny . W Domu Dziecka w Bochni planuje się adaptację 2 pomieszczeń w części przyziemnej budynku z przeznaczeniem na pomieszczenia izolacji i odbywania kwarantanny oraz stworzenie punktu natryskowego.

Efektem realizacji zadań będzie stworzenie w tych  placówkach opieki całodobowej oraz odpowiednich warunków do mieszkania, pobytu czy pracy w związku z zagrożeniem i skutkami COVID-19 - podsumowuje Ryszard Drożdzak Wicestarosta.


Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.