'
Temat dniaUwaga: urząd uruchamia generator do małych grantów Turystyka i RekreacjaRusza II edycja konkursu Turystyczne Skarby Małopolski Gmina DrwiniaOGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO PRACY
SportRozmowa z nowym trenerem GKS Drwinia

Powstanie tymczasowy most na Wiśle w ŚwiniarachDrukuj

Powstanie tymczasowy most na Wiśle w Świniarach

Most pontonowy powstanie na styku dwóch powiatów bocheńskiego i proszowickiego. Przeprawa będzie zlokalizowana pomiędzy Świniarami a Sierosławicami, w miejscu gdzie przed laty funkcjonował prom. W tej sprawie Starosta Bocheński Adam Korta w Nowym Brzesku podpisał list intencyjny z innymi samorządowcami.


Na początku lipca z powodu remontu zamknięto most na Wiśle w Nowy Brzesku, który łączył powiaty bocheński i proszowicki. Aby obecnie dostać się na drugi brzeg mieszkańcy muszą nadkładać blisko 40 kilometrów.

Przedostanie się z terenu powiatu proszowickiego na teren powiatu bocheńskiego jest bardzo skomplikowane. Wykonanie tej tymczasowej przeprawy bardzo poprawi komunikację – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

W najbliższą środę wojsko postawi most pontonowy, który zapewni mieszkańcom możliwość przeprawy przez Wisłę. Będzie on funkcjonowała do czasu zakończenia remontu mostu w Nowym Brzesku, czyli do końca sierpnia. Koszt ustawienia tymczasowej przeprawy to 160 tysięcy złotych. Inwestycje sfinansują wspólnie samorządy: Województwa Małopolskiego, Powiatu Bocheńskiego, Powiatu Proszowickiego, Gminy Drwinia i Gminy Nowe Brzesko.


(info/foto_powiatbochenski)


Zdjęcia

  • 001_t1.jpg
  • 002_t1.jpg
  • 003_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.