'
Temat dniaPOLSKA JEST JEDNYM Z NIELICZNYCH EUROPEJSKICH KRAJÓW, KTÓRY NIE MA NARODOWEJ STRATEGII ROWEROWEJ KulturaAnioły i Święty Mikołaj w bocheńskim muzeum Powiat BocheńskiSOŁTYS ZIEMI BOCHEŃSKIEJ 2020-2022 WYBRANY
Powiat BocheńskiKonferencja prasowa w Bochni z udziałem posła Władysława Kosiniaka-Kamysza

Alarm przeciwpowodziowy w powiecieDrukuj

Alarm przeciwpowodziowy w powiecie

Z powodu intensywnych opadów deszczu oraz znacznego wezbrania rzek i potoków, starosta bocheński, dzisiaj o godz. 8.00 wprowadził alarm przeciwpowodziowy na terenie części powiatu obejmujący gminy: Łapanów, Bochnia oraz miasto Bochnia.


Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie ostrzega, że w ciągu najbliższych godzin tj do 22 czerwca do godz 9.00 w wyniku prognozowanych w dalszym ciągu intensywnych opadów deszczu w zlewniach Małej Wisły, Przemszy, Soły, Skawy, Raby, a także na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły, Dunajca i Ropy na terenie województwa spodziewane są wzrosty poziomu wody przy przekroczonych stanach alarmowych.

Prognozowane intensywne opady deszczu, w tym także burze, powodować będą wzrosty poziomu wody, miejscami gwałtowne, z przekroczeniem stanów ostrzegawczych w kolejnych profilach wodowskazowych. Lokalnie zostaną przekroczone kolejne stany alarmowe. Na Wiśle wystąpi szybki wzrost poziomu wody do strefy wody wysokiej. Prawdopodobieństwo przekroczenia stanów alarmowych wynosi 80%.

Ponadto Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał 2 stopień ostrzeżenia przed burzami z gradem. Ostrzega o wystąpieniu opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, miejscami od 30 do 60 mm, lokalnie 80 mm. W trakcie mogą występować burze z porywami wiatru do 80 km/h, lokalnie grad.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.