'
Temat dnia81. rocznica Krwawej Niedzieli na Wołyniu Bezpieczeństwo publiczneRusza budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Karolina i Krzeczowska w Bochni Powiat BocheńskiWyniki matur w Powiecie Bocheńskim
Bezpieczeństwo publicznePo wczorajszych burzach w Małopolsce

Policyjny raport: nadmierna prędkość i narkotykiDrukuj

Policyjny raport: nadmierna prędkość i narkotyki

- W terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 78 km/h. Prawa jazdy nie miał – bo stracił je miesiąc wcześniej na 3 miesiące również za prędkość.
- Po zmroku jechał na motorowerze bez świateł. Test na narkotyki wykazał w organizmie 21-latka amfetaminę.


W terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 78 km/h. Prawa jazdy nie miał – bo stracił je miesiąc wcześniej na 3 miesiące również za prędkość:

Nadmierna prędkość niezmiennie od lat jest przyczyną wielu wypadków drogowych. Dlatego stanowcza reakcja na brawurę i nieodpowiedzialne zachowanie na drodze to jedno z priorytetowych zadań służby policjantów WRD. W miniony weekend na drogach powiatu bocheńskiego, policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h. Jeden z mężczyzn niespełna miesiąc wcześniej stracił prawo jazdy również za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym.

Pomimo apeli o rozwagę za kierownicą, policjanci wciąż ujawniają kierowców, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają realne zagrożenie na drogach. Policyjne dane wskazują wyraźnie, że „nadmierna prędkość zabija”, a brawura za kierownicą to zmora polskich dróg. Policjanci z bocheńskiej drogówki w miniony weekend zatrzymali dwóch kierowców, którym musieli zatrzymać prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Pierwsza kontrola miała miejsce 6 czerwca br., w Bochni na ulicy Krzeczowskiej. O godzinie 21.30 policjanci zmierzyli prędkość kierującemu Volvo, który poruszał się z prędkością 118 km/h przy obowiązującej na tym odcinku „40-tce”. Kierującym był 32-letni mieszkaniec Krakowa, który nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Jak się okazało, niespełna miesiąc wcześniej stracił je na 3 miesiące za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h. Sprawa 32-latka zostanie skierowana do sądu, który zadecyduje, jak ukarać mężczyznę za popełnione wykroczenie i niestosowanie się do zakazu kierowania pojazdami. Kolejna kontrola miała miejsce 7 czerwca, na ulicy Proszowskiej w Bochni. Tuż przed godziną 22.00 kierujący BMW, 23-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, w terenie zabudowanym jechał z prędkością 126 km/h, przy obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h. Za przekroczenie prędkości o 76 km/h stracił prawo jazdy na 3 miesiące, a także został ukarany mandatem i punktami karnymi.
Od początku 2020 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 24 prawa jazdy za nadmierną prędkość.

Polepszające się warunki pogodowe, nie zwalniają kierowców ze stosowania się do przepisów ruchu drogowego, a także odpowiedzialności. Policjanci ponownie apelują! Nadmierna prędkość przyczyną wielu wypadków na drodze. Kierowco noga z gazu!


Po zmroku jechał na motorowerze bez świateł. Test na narkotyki wykazał w organizmie 21-latka amfetaminę:

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali do kontroli drogowej 21-latka, który kierował motorowerem będąc pod działaniem środków odurzających. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd nie miał ważnego przeglądu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności.

W sobotę (6.06. br.), w Proszówkach, o godzinie 21:30 policjanci bocheńskiej drogówki w trakcie patrolu zauważyli motorower, którego kierujący mimo zmroku nie korzystał z wymaganego oświetlenia. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Policjanci szybko spostrzegli, że chłopak jest bardzo pobudzony i zdenerwowany, a jego źrenice są mocno powiększone, co mogło świadczyć o tym, że znajduje się on pod wpływem środków odurzających. Aby potwierdzić podejrzenie, policjanci przeprowadzili test, który po chwili wskazał pozytywne wyniki na obecność w organizmie badanego amfetaminy i metaamfetaminy. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, a sam motorower był w złym stanie i nie został poddany przeglądowi technicznemu w wyznaczonym terminie. Z uwagi na podejrzenie kierowania pod wpływem narkotyków 21-latkowi pobrano krew do badań, a sporządzona z kontroli dokumentacja niebawem trafi do sądu, gdzie mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, za które grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.


(info_BP_KPP_Bochnia)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.