'
Temat dniaPowstanie tymczasowy most na Wiśle w Świniarach Bezpieczeństwo publiczneAkcja krwiodawstwa w Mikluszowicach 12 lipca Bezpieczeństwo publiczneW Jodłówce powstanie rondo
Powiat BocheńskiNowy dyrektor DPS

Nagrody za szczególne osiągnięcia sportoweDrukuj

Nagrody za szczególne osiągnięcia sportowe

Już dziewięć lat kontynuowana jest w gminie Drwinia tradycja nagradzania najlepszych sportowców za osiągnięcia sportowe na arenach krajowych, jak również międzynarodowych.
Najlepsi otrzymują nagrody pieniężne i wyróżnienia przyznawane przez wójta.


W tym roku decyzją  Wójta Gminy Jana Pająka nagrodzono siedmioro sportowców:
Joannę Tomala, Maję Twardowską, Marię Paluch, Jakuba Smolenia, Dawida Burka, Jakuba Pasiuta, Paulinę Kicka.
Należy nadmienić, że niektóre z wyróżnionych w bieżącym roku osób osiągają bardzo duże sukcesy sportowe od kilku lat.
Do tej pory nagrody i wyróżnienia były wręczane uroczyście na sesji Rady Gminy w Drwini, jednak ograniczenia związane z pandemią spowodowały odstąpienie od tej formy i nagrody zostały przesłane na konta wyróżnionych.


Nagrodzeni mogli się pochwalić swoimi najlepszymi wynikami sportowymi w 2019 roku.

1) Joanna Tomala
- I miejsce indywidualnie  w Mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn pistolet sportowy  we Wrocławiu (kwiecień 2019)
- I miejsce w klasyfikacji zespołowej w Mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn  w konkurencji Psp 30+30 kobiet we Wrocławiu,
- III miejsca zespołowo  na VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych - WUHAN - październik 2019 w konkurencji 25 m Military Rapid Fire

2) Maja Twardowska
-  III miejsce na 28 Międzynarodowym Turnieju Judo w Samborze w Chorwacji z udziałem  przedstawicieli 7 krajów (marzec 2019),
- III miejsce w Pucharze Polski Judo Juniorek i Juniorów Młodszych w Bytomiu (marzec 2019)
-  V miejsce w Pucharze Polski Judo Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików w Gdańsku (czerwiec 2019)

3) Maria Paluch
- udział  w Mistrzostwach Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym - Brno 2019  (zakwalifikowała się do ćwierćfinału)
- III miejsce indywidualnie  w kat. Kata na XV Mikołajkowym Turnieju Karate w Krakowie

4) Jakub Smoleń
- I miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski  (Mistrz Polski) w futsalu w kat. do lat 18-tu  w Unisławiu  (luty 2019)
- II miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski  w futsalu w kat. do lat 20-tu (grudzień 2019)

5) Dawid Burek
- I miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski  (Mistrz Polski) w futsalu w kat. do lat  18 - tu  w Unisławiu  (luty 2019)

6) Jakub Pasiut
-  I miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski  (Mistrz Polski) w futsalu w kat. do lat  18 - tu  w Unisławiu  (luty 2019)

7) Paulina Kicka
- I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Judo w Wolbromiu  z udziałem przedstawicieli 5 krajów (październik 2019)

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!



(info_UG_Drwinia)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:




Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.