'
Temat dniaWolne miejsca w ŚDS Cerekiew Gmina DrwiniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!
Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie

Umowa na oczyszczalnie ścieków i kanalizacje podpisana!Drukuj

Umowa na oczyszczalnie ścieków i kanalizacje podpisana!

Urząd Gminy w Drwini informuje, iż kilka dni temu w wyniku rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego dokonanego w dniu 05 maja 2020 roku Spółka EkoDrwinia podpisała umowy dotyczące realizacji inwestycji pn. „Sanitacja Otuliny Puszczy Niepołomickiej na terenie gminy Drwinia“. Było to możliwe po dokonaniu i zaakceptowaniu zmian w umowie dotacyjnej z donatorem czyli NFOŚiGW w Warszawie.


W wyniku dokonanych zmian inwestycja podzielona została na dwa zadania:

1.Zadanie obejmuje zaprojektowanie oraz wykonanie kanalizacji sanitarnej w systemie grawitacyjno-ciśnieniowym w miejscowości Dziewin o długości około 11,84 km wraz z sieciowymi przepompowniami ścieków, przyłączami kanalizacji sanitarnej a także budowę oczyszczalni ścieków w miejscowości Dziewin o przepustowości Qśr. = 500 m3/d. Łączna wartość umowy wynosi 22 842 561,67 zł brutto.
Wykonawcą zadania nr 1 jest: Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych INSBUD Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie.

2.Zadanie obejmuje zaprojektowanie oraz wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej w systemie grawitacyjno-ciśnieniowym w miejscowościach Mikluszowice i Gawłówek o  długości około 8,94 km wraz z sieciowymi przepompowniami ścieków, przyłączami kanalizacji sanitarnej. Łączna wartość umowy wynosi 7 660 497,12 zł brutto. Wykonawcą zadania jest konsurcjom w składzie Lider: HYDROTERM Sp. z o.o. z siedzibą w Michałówce oraz Partner: Inwestycje Liniowe INVEST – LINE Sp. z o.o. z siedzibą w Żurawicy.

Inwestycja realizowana będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj“.
Należy podkreślić, że przedmiotowe zadanie jest dotowane z Funduszu Spójności UE  poprzez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wsparte pożyczką przyznaną z tego samego źródła na sfinansowanie wkładu własnego. Planowany termin zakończenia projektu – IV kwartał 2021.

(info_UG_Drwinia)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.