'
Temat dniaUWAGA NA FAŁSZYWE E-MAILE Powiat BocheńskiFerie z AED w Starostwie Województwo MałopolskieNIOSĄC WSPARCIE. PRAWIE 21 MLN ZŁ DLA MAŁOPOLSKI
Województwo MałopolskieZielone światło dla budowy kolejnego odcinka obwodnicy Podłęża i Niepołomic

Gmina Drwinia wspiera przedsiębiorcówDrukuj

Gmina Drwinia wspiera przedsiębiorców

Samorząd gminy Drwinia w tym wyjątkowym czasie chce pomóc osobom prowadzącym działalność gospodarczą na terenie gminy Drwinia.


Rada gminy 7 maja podjęła uchwałę  w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości wskazanych przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID – 19.

- Proponujemy pomoc dla przedsiębiorców z terenu gminy Drwinia, którzy mogą  skorzystać ze zwolnień  w spłacie zobowiązań podatkowych  w podatku od nieruchomości od gruntów, budynków i budowli w postaci zwolnienia z w/w podatku za miesiąc kwiecień i maj 2020 roku do kwoty 1 500 zł. w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą - informuje wójt gminy Jan Pająk. 

Zwolnienie dotyczy  podatku od nieruchomości za miesiąc kwiecień i maj 2020 r., grunty, budynki i budowle związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, wykonywanej przez przedsiębiorców w rozumieniu ustawy z dnia 6 marca 2018 roku Prawo przedsiębiorców ( t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1292 z późn.zm) według stanu na dzień 1 stycznia 2020 roku, których płynność finansowa w skali jednego miesiąca w okresie od miesiąca marca 2020 r., do miesiąca maja 2020 r., uległa pogorszeniu o co najmniej 50% przychodu w stosunku do miesiąca stycznia 2020 r., związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19. Zwolnienie o którym mowa nie może przekroczyć kwoty 1 500 zł.

Warunkiem uzyskania zwolnienia jest złożenie przez podatnika do dnia 30 czerwca 2020r., do organu podatkowego:

1) wniosku w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do niniejszej uchwały,

2) formularza informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19, stanowiącego załącznik nr 2 do uchwały,

3) oświadczenia przedsiębiorcy stanowiącego załącznik nr 3 do uchwały.

Przedsiębiorcy muszą również złożyć najpóźniej do dnia 31 sierpnia 2020 r., do organu podatkowego dokumenty finansowo – księgowe stanowiące podstawę ustalenia należności publicznoprawnych w postaci podatku dochodowego odpowiednio od osób fizycznych względnie osób prawnych, a potwierdzające spełnienie warunku przyznania pomocy, tj. pogorszenia o co najmniej 50 % przychodu w stosunku do miesiąca stycznia 2020 roku.


Uchwała wchodzi po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.Wniosek wraz z załącznikami


(info_ug_Drwinia)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.