'
Temat dniaWnioski NIK o eliminowaniu kierujących pod wpływem... Powiat BocheńskiFestiwal Piosenki - Integracja Malowana Dźwiękiem Gmina DrwiniaJak zmieniała się gmina Drwinia - FILM
Województwo MałopolskieSAMORZĄDOWY PROGRAM POŻYCZKOWY

W Ekonomiku zebrali 7 000 zł na walkę z koronawirusemDrukuj

W Ekonomiku zebrali 7 000 zł na walkę z koronawirusem

Absolwenci Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni wspólnie z Rada Rodziców postanowili wesprzeć finansowo podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Bochni oraz bocheński Szpital.


Tegoroczni absolwenci Technikum z bocheńskiego Ekonomika 17 kwietnia mieli zaplanowaną pielgrzymkę na Jasną Górę w intencji pomyślnego zdania egzaminu maturalnego. Z wiadomych przyczyn nie mogła ona dojść do skutku. Uczniowie zebrane pieniądze postanowili przeznaczyć na pomoc dla bocheńskiego DPS i poprosili dyrektora szkoły aby wpłacił na konto DPS zebrane i zdeponowane w szkole pieniądze – 5000 zł.

Na zakończenie roku szkolnego rodzice i uczniowie mieli przygotowane również środki finansowe, które pozostały jeszcze z organizacji balu studniówkowego. W zawiązku z tym,  ze tradycyjnego uroczystego roku szkolnego raczej nie będzie podjęli również decyzje o przekazaniu zebranej kwoty na zakup urządzenia do masażu serca dla ratownictwa Medycznego w Bochni odpowiadając apel ratowników którzy ogłosili taka zbiórkę – 2000 zł.

Jak mogę to skomentować? No tylko tak, ze jestem dumny z moich uczniów i cieszę się że mogłem na swojej pedagogiczne drodze spotkać takie osoby. W Ekonomiku od wielu lat promujemy ideę wolontariatu i nasi uczniowie odkąd pamiętam pomagają m.in. w DPS , Domu Dziecka czy Hospicjum jako wolontariusze. Taka decyzja uczniów mnie nawet bardzo nie zaskoczyła, jest tylko dowodem , że podejmowane przez Szkole działania wychowawcze przynoszą dobry skutek a jeśli jeszcze trafią na dobry i wrażliwych młodych ludzi, mogą tylko przynieść najlepsze efekty – poweidział Piotr Czekaj – dyrektor Szkoły.

(info/foto_powiatbocheński)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.