'
Temat dniaPOLSKA JEST JEDNYM Z NIELICZNYCH EUROPEJSKICH KRAJÓW, KTÓRY NIE MA NARODOWEJ STRATEGII ROWEROWEJ KulturaAnioły i Święty Mikołaj w bocheńskim muzeum Powiat BocheńskiSOŁTYS ZIEMI BOCHEŃSKIEJ 2020-2022 WYBRANY
Powiat BocheńskiKonferencja prasowa w Bochni z udziałem posła Władysława Kosiniaka-Kamysza

Kolejne osoby łamiące zakazy surowo ukaraneDrukuj

Kolejne osoby łamiące zakazy surowo ukarane

Pomimo nieustających apeli i akcji informacyjnych, pomimo nakładanych mandatów i kierowanych do sądu wniosków o ukaranie, bocheńscy policjanci dalej spotykają osoby, dla których zakazy są po to by je łamać. Kilku młodych mężczyzn za wspólne spotkanie przy alkoholu zastało ukaranych mandatami, a za złamanie zakazu przemieszania się dwie osoby odpowiedzą przed sądem.


Na terenie całego kraju nieprzerwanie obowiązują zakazy gromadzenia się, jak również ograniczenia dotyczące przemieszczania się osób. Wszystko to w celu walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. O ile przypadki łamania obostrzeń i zakazów tuż po ich wprowadzeniu można było tłumaczyć powolnym adaptowaniem się do „nowej rzeczywistości”, tak po wielu dniach akcji informacyjnych, apeli o odpowiedzialne zachowanie, a przede wszystkim z uwagi na ciągle rosnącą ilość zakażeń i ofiar koronawirusa trudno zrozumieć ludzi, którzy zdają się za nic mieć zdrowie i życie innych osób, a także poświęcenie i trudy walki z epidemią.

Zgodnie z zapowiedziami, policjanci na ewidentne i rażące przypadki łamania obowiązujących zakazów reagują w sposób zdecydowany poprzez nakładanie mandatów karnych i kierowanie wniosków do sądu. We wtorek (8 kwietnia) policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni nałożyli 4 mandaty karne na młodych mężczyzn, którzy wieczorem na terenie jednej z gmin powiatu bocheńskiego spotkali się by wspólnie spożywać alkohol. Osoby te zostały ukarane mandatem po 500 zł każda. Z wnioskiem do sądu, a tym samym z możliwością ukarania grzywną do 5000 zł muszą się liczyć dwie osoby, które złamały zakaz przemieszczania się bez wskazania ważnego powodu.

PRZYPOMINAMY !!!

OGRANICZENIA W PRZEMIESZCZANIU SIĘ


Ograniczenie dotyczy: przemieszczania się, podróżowania, przebywania w miejscach publicznych.
Na czym polega? Wychodzenie z domu powinno być ograniczone do absolutnego minimum, a odległość utrzymana od innych pieszych powinna wynosić co najmniej 2 metry.

Przemieszczać się możesz w przypadku:

dojazdu do i z pracy (dotyczy to także zakupu towarów i usług związanych z zawodową działalnością),
wolontariatu na rzecz walki z COVID-19 (dotyczy to pomocy osobom przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu),
załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (do czego zalicza się np., niezbędne zakupy, wykupienie lekarstw, wizyta u lekarza, opieka nad bliskimi),
wykonywania czynności związanych z realizacją zadań określonych w ustawie – Prawo łowieckie i ustawie o ochronie zdrowia zwierząt i zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt oraz zakupu towarów i usług z nimi związanych.
Obowiązuje nadal

Ważne! 2 metry – minimalna odległość między pieszymi

Wprowadzamy obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich.
Wyłączeni z tego obowiązku są:
rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia),
a także osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunowie.

ZAKAZ WYCHODZENIA NA ULICĘ NIELETNICH BEZ OPIEKI DOROSŁEGO


Ograniczenie dotyczy: przebywania osób do 18 roku życia poza domem bez opieki dorosłego
Na czym polega? Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie mogą wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy i tylko w określonych przypadkach:
dojazdu do i z pracy,
wolontariatu na rzecz walki z COVID-19,
czy też załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.

ZAKAZ KORZYSTANIA Z PARKÓW, PLAŻ, BULWARÓW, PROMENAD I ROWERÓW MIEJSKICH


Ograniczenie dotyczy: przebywania na terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, czy ogródków jordanowskich. Zakaz obejmuje również plaże.
Nie będzie można także korzystać z rowerów miejskich.

ZAKAZ ZGROMADZEŃ I IMPREZ


Ograniczenie dotyczy: organizowania zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań.
Na czym polega? Obowiązuje zakaz wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań powyżej 2 osób. Obostrzenie to nie dotyczy spotkań z najbliższymi.

(info/foto_bp_kpp_bochnia)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.