'
Temat dniaWirtualny spacer śladami Jana Pawła II Województwo MałopolskieJeszcze do 7 czerwca możemy wybierać Gmina DrwiniaPrzerwa w dostawie wody
Powiat BocheńskiŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĘTA LUDOWEGO

Przed szpitalem stanął specjalny namiotDrukuj

Przed szpitalem stanął specjalny namiot

Przed szpitalem powiatowym w Bochni stanął specjalny namiot. Odbywać się w nim będzie wstępny wywiad epidemiologiczny u pacjentów, którzy zgłaszają się do szpitala. Ma to pomóc chronić pracowników i pacjentów przed ewentualnym zakażeniem koronawirusem.


Zaproponowałem takie wsparcie dla szpitala, w trosce o zdrowie pacjentów i personelu medycznego szpitala. Z pewnością zmniejszy się ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa w placówce, która jest na to szczególnie narażona. To bardzo ważne działanie, jak pokazuje przykład szpitala z brzeska, który musiał zamknąć cześć oddziałów. Dziękuję Panu komendantowi i strażakom za pomoc w udostępnieniu i rozstawieniu – wyjaśnia Adam Korta Starosta Bocheński.


Namiot postawili strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Bochni. W namiocie będzie prowadzony wstępny wywiad epidemiologiczny z pacjentem zgłaszającym się do szpitala. Taka procedura pomoże ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 personelu szpitala i innych pacjentów. Jeśli chory będzie wykazywał objawy zakażenia koronawirusem, w namiocie poczeka na transport do oddziału zakaźnego.

Bocheńska lecznica musi się przygotować na większą ilość pacjentów w najbliższym czasie. Szpital w Brzesku z powodu zakażeń i kwarantanny zamknął większość oddziałów m.in. położnictwo. Część pacjentów, którzy trafiliby do Brzeska będzie musiała być hospitalizowana w Bochni.

(info/foto_powiatbochenski)


Zdjęcia

  • 20200401_113419_t1.png
  • namiot_szpital_0220_2_t1.jpg
  • namiot_szpital_0220_3_t1.jpg
  • namiot_szpital_0220_4_t1.jpg
  • namiot_szpital_0220_5_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.