'
Temat dniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE! Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie
Województwo MałopolskieMałopolska Noc Naukowców - zapraszamy miłośników nauki

Kwarantanna w 8 parafiachDrukuj

Kwarantanna w 8 parafiach

15 księży z 8 parafii dekanatu Uście Solne zostało w poniedziałek objętych kwarantanną, po tym jak u jednego z proboszczów potwierdzono zakażenie koronawirusem. W tej sprawie oficjalny komunikat wydała tarnowska kuria.


Duchowni zostali objęci kwarantanną, bo 14 marca uczestniczyli w spotkaniu dekanalnym, mając kontakt z zakażoną osobą. Kwarantannę rozszerzono również na ich współpracowników.


Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie wydał w tej sprawie krótki komunikat:

„W związku z objęciem kwarantanną księży posługujących w parafiach dekanatu Uście Solne, tj.: Cerekiew, Drwinia, Grobla, Niedzieliska, Okulice, Strzelce Wielkie, Szczurowa, Uście Solne, informujemy wiernych tychże parafii, by we wszelkich potrzebach duszpasterskich kontaktowali się telefonicznie ze swoimi księżmi proboszczami, oni zaś będą informować, jakie dalsze działania i w jaki sposób należy podjąć.” – napisał ks. dr hab. Robert Kantor.


O zarządzonej kwarantannie proboszczowie informują też swoich parafian na tablicach ogłoszeń oraz poprzez strony internetowe parafii.
Ksiądz, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem jest w stanie dobrym, nie ma konieczności jego hospitalizowania. Przebywa w izolacji domowej.

Kwarantanną objęto duchownych dekanatu Uście Solne, do którego należą 4 parafie w powiecie bocheńskim:

Cerekiew,
Drwinia,
Grobla,
Okulice,

oraz 4 powiecie brzeskim:

Niedzieliska,
Strzelce Wielkie,
Szczurowa,
Uście Solne

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.