'
Temat dniaWolne miejsca w ŚDS Cerekiew Gmina DrwiniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!
Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY DRWINIADrukuj

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY DRWINIA

W związku z ogłoszonym przez Rząd stanem zagrożenia epidemicznego, w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców i zachowanie funkcjonowania Urzędu Gminy, zwracamy się z prośbą o ograniczenie do niezbędnej konieczności wizyt w Urzędzie Gminy w Drwini oraz jej  jednostkach organizacyjnych  i załatwianie spraw drogą elektroniczną lub przez telefon.

Poniżej podajemy numery telefonów i adresy poczty elektronicznej do  poszczególnych referatów i stanowisk pracy. Korespondencję w formie elektronicznej prosimy kierować na adres: gmina@drwinia.pl lub na podane maile poszczególnych referatów oraz na skrzynkę e-puap

Ze względu na zachowanie powszechnego bezpieczeństwa do odwołania:

1. Od dnia 17 marca br.  kasa w Urzędzie Gminy będzie przyjmować wpłaty wyłącznie  w formie bezgotówkowej a wszelkich płatności można dokonywać przelewem  bez dodatkowych opłat na indywidualne rachunki podane w decyzjach i zawiadomieniach lub fakturach.

2. Do Urzędu Stanu Cywilnego prosimy  zgłaszać się tylko  w sprawach zgonów, urodzeń     i dowodów osobistych w pozostałym zakresie spraw prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

3. We wszystkich innych sprawach urzędowych pilnych przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy prosimy również o wcześniejszy kontakt telefoniczny.
        Dziennik podawczy funkcjonuje normalnie.
       
Prosimy o zachowanie spokoju i rozwagi. Apelujemy o obywatelską postawę w przypadku zakażenia lub jego podejrzenia,  poddajmy się kwarantannie domowej, a w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia postępujmy zgodnie z procedurą ustaloną przez służby sanitarne Rzeczpospolitej Polskiej podawane do wiadomości przez środki masowego przekazu.  Prosimy też o objecie  opieką osób starszych w naszym otoczeniu, które szczególnie są narażone.

        Apelujemy, aby nie wychodzić z domu i unikać miejsc skupisk ludzkich zwłaszcza jeśli  w rodzinie  znajduje się osoba przybyła  z zagranicy, a masz podwyższoną temperaturę, kaszel  i czujesz się przeziębiony. W takim wypadku należy natychmiast postępować zgodnie ze stosowną procedurą na temat której informacje uzyskamy pod numerem infolinii 800-190-590.

        W celu jak najbardziej skutecznej ochrony zostały odwołane zajęcia w szkołach i przedszkolach, świetlicach i innych instytucjach gminnych, głównie po to, aby dzieci  i młodzież szkolna w czasie wolnym od zajęć nie przebywała w skupiskach ludzkich lecz w domach. Zwracamy się do rodziców i opiekunów o dopilnowanie przestrzegania tego zalecenia. 

Prosimy o śledzenie kolejnych komunikatów w tej sprawie zamieszczanych  na stronie internetowej Gminy.

Wójt Gminy Drwinia
( - ) mgr Jan Pająk

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.