'
Temat dniaWnioski NIK o eliminowaniu kierujących pod wpływem... Powiat BocheńskiFestiwal Piosenki - Integracja Malowana Dźwiękiem Gmina DrwiniaJak zmieniała się gmina Drwinia - FILM
Województwo MałopolskieSAMORZĄDOWY PROGRAM POŻYCZKOWY

Zespół Kryzysowy dyskutował nad obecną sytuacją w powiecieDrukuj

Zespół Kryzysowy dyskutował nad obecną sytuacją w powiecie

Zakończyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem burmistrzów i wójtów, podczas którego posumowano obecną sytuacje oraz zaplanowano dalsze działania.


Z informacji uzyskanych od Powiatowego Inspektora Sanitarnego, na chwile obecną na terenie powiatu bocheńskiego objętych kwarantanną jest 26 osób. Osoby te znajdują się na kwarantannie domowej m.in. w mieście Bochnia, Gminie Łapanów, Trzciana i Nowy Wiśnicz.
Dane dotyczące tych osób są przekazane policji, która wspiera działania sanepidu poprzez kontrolę osób objętych nadzorem.

Na chwilę obecną kwarantannie poddawane są osoby które powróciły z zagranicy, jak również osoby z którymi miały one kontakt.
Na posiedzeniu ustalono, iż w związku z duża ilością osób dzwoniących do sanepidu, starosta przekaże dodatkowe dwa telefony komórkowe, dzięki którym pracownicy sanepidu będą mogli udzielić więcej porad.

Dyskutowano na temat sytuacji osób podjętych kwarantanna, oraz osób starszych, aby nie pozostawiać ich samych i zadbać o zrobienie m.in. zakupów.

(Info/foto_powiatbocheński))


Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.