'
Temat dniaW Jodłówce powstanie rondo Powiat BocheńskiNowy dyrektor DPS Bezpieczeństwo publiczneUWAGA! Utrudnienia na skrzyżowaniach ulic Krzeczowska, Poniatowskiego, Trudna i Brzeska!
Powiat BocheńskiJedyna w Małopolsce klasa o profilu cyberbezpieczeństwo powstanie w I LO w Bochni

Gmina Drwinia otrzyma 1,3 mln zł na utworzenie placówki dla osób niesamodzielnychDrukuj

Gmina Drwinia otrzyma 1,3 mln zł na utworzenie placówki dla osób niesamodzielnych

Drwinia otrzyma 1,3 mln zł unijnej dotacji na utworzenie placówki zapewniającej dzienną opiekę i aktywizację osób niesamodzielnych na terenie gminy.


W środę, 5 lutego w Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości odbyło się uroczyste przekazanie listów intencyjnych dotyczących realizacji projektów skierowanych do osób niesamodzielnych. W sumie dofinansowanie otrzyma 39 projektów.
Z pośród tych projektów dwa będą realizowane przez Powiat Bocheński, a jeden realizowany będzie przez Gminę Drwinia.


– Infrastruktura drogowa i kolejowa stanowi kluczowy element strategii naszego województwa, ale zawsze na pierwszym miejscu stawiamy drugiego człowieka i potrzeby osób niesamodzielnych, starszych, potrzebujących, wymagających wsparcia i opieki. To właśnie z myślą o nich uruchamiamy szereg konkursów, które mają na celu poprawę ich sytuacji i komfortowego funkcjonowania w społeczeństwie – mówił podczas środowej uroczystości Łukasz Smółka, wicemarszałek Małopolski.

Celem gminnego projektu jest zwiększenie dostępności usług społecznych poprzez utworzenie dla 25 osób dziennego ośrodka opieki dla osób niesamodzielnych, zapewnienie im usług opiekuńczo-pielęgnacyjnych oraz aktywizująco-usprawniających jak również wsparcie ich opiekunów faktycznych/rodzin poprzez usługi wspomagające.

Wartość projektu, który będzie realizowała gmina to 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie wyniesie prawie 1,3 mln zł (92%).

(info/foto_UMWM)

Komentarze

#1 | grażyna dnia 14 luty 2020 09:27
Brawo . super inicjatywa!!!!

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.