'
Temat dnia81. rocznica Krwawej Niedzieli na Wołyniu Bezpieczeństwo publiczneRusza budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Karolina i Krzeczowska w Bochni Powiat BocheńskiWyniki matur w Powiecie Bocheńskim
Bezpieczeństwo publicznePo wczorajszych burzach w Małopolsce

Krwiodawcy oddali 9 litrów krwiDrukuj

Krwiodawcy oddali 9 litrów krwi

W dniu 26 stycznia 2010 r. Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini zorganizował w Ośrodku Zdrowia w Dziewinie pierwszą w tym roku otwartą akcję krwiodawstwa. Na apel o oddanie krwi odpowiedziało 22 dawców. Po badaniach krew oddało 19 osób, którzy przekazali niespełna 9 litrów tego ratującego życie daru.


Akcja została przeprowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, którego pracownicy wykonywali czynności bezpośrednio związane z pobieraniem krwi i badaniem oraz rejestracją dawców oraz członków GK HDK PCK w Drwini.

Zarząd Klubu HDK PCK w Drwini dziękuje wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i wsparli swoim darem potrzebujących, często będących w sytuacji zagrożenia życia.

Kolejna otwarta akcja krwiodawstwa będzie miała miejsce w dniu 22 marca w Strzelcach Wielkich.

W tym roku Gminny Klub zaplanował 8 akcji, wszystkie odbędą się w niedzielę. Trzy będą miały miejsce w Ośrodku zdrowia w Dziewinie, jedna w Mikluszowicach, dwie w Krasnych Lasocicach i dwie w Strzelcach Wielkich.

(info/foto_gkhdk_drwinia/L.Machaj)

Zdjęcia

  • 202001_1_t1.jpg
  • 202001_2_t1.jpg
  • 202001_3_t1.jpg
  • 202001_5_t1.jpg
  • 202001_6_t1.jpg
  • 202001_7_t1.jpg
  • 202001_8_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.